First Honors 4.0
SENIOR- Elizabeth Gable, Joshua Unland
JUNIOR- Alexander Herron, Elizabeth Rahrig, Brady Ricker, Laila Sites, Kennedy Sterling, Evelyn Vonderwell, Henry Kopack
SOPHOMORE- Cady Donaldson, Cameron Elwer, Maisy Friedrich, Lillian Grothaus, Edward Kessen, Evan Martz, Aubrey Metzger, Dylan Hummer, Alaina Martin, Mary Kopack, Sofia Alvarado
FRESHMEN- Amber Gerdeman, Eleanor Becker, Megan Kerner, Skyleigh Loomis, Avery Pohlman, Lillian Schneer, Elijah Stant, Kaylie Sunderhaus
8TH GRADE- Boe Friedrich, Kian Gorman, Ella Martz
7th GRADE- Andrew Martz, Gabrielle Eversole
Second Honors 3.5-3.99
SENIOR- Helena Bewsey, Aaron Bockey, Maya Elwer, Collin Feathers, Elizabeth Garrett, Lydia Hablitzel, Alexandra Kessen, Abigail Kerner, Cora Kill, Emma Lindeman, Cohen Martz, Braylon Metzger, Avery Mueller, Rachel Rahrig, Emma Schneer, Austin Moenter, Grant Ulm, Riley Wiechart, Elayna Will, Ella Wilson, Madison Linder, Joel Schrader, Logan Tolliver, Natalie Esquivel, Noa Pleumeekers
JUNIOR- Olivia Bockey, Brayden Buettner, Kaitlyn Dickman, Isaiah Freewalt, Alena Fuerst, Henry Hohman, Grace Moenter, Joshua Mueller, Brezlynn Rohr, Timothy Werts, Andrew Walpole, Connor Gaynier, Brian Lochard, Brooke Altenburger, Avery Altenburger, Gracie Creque, Noah Slawinski, Lorelei McKeddie
SOPHOMORE- Austin Shafer, Austin Arnold, Nora Cox, Lydia Etzkorn, Aubrey Fairchild, Alaina Flanagan, Drake Fittro, Camden Gable, Ava Hershey, Jackson Hoersten, Grady Holdgreve, Cecilia Kemper, Maddox Kroeger, Jacob Moenter, Riley Mueller, Holden Radebaugh, Kaylee Schnipke, Avery Suever, Brennan Suever, Drew Ulm, Riley Wenzlick, Callie Wieging, Parker Will, Griffin Mericle, Tyce McClain
FRESHMEN- Brock Bender, Trent Bonifas, Zachary Bockey, Trayce Brickner, Faith Cross, Leah DeVelvis, Andrew Elwer, Garion Fuerst, Madison Hablitzel, Madelyn Haehn, Lila Jackson, Chloe Kill, Gianna Lee, Claire Martz, Aidan Swick, Breanna Pohlman
8TH GRADE- Emma Bockey, Easton Elwer, Blaire Gable, Connor Goedde, Maxwell Hohman, Ethan Hunt, Evan Rahrig, Madelyn Ricker, Olivia Ricker, Mason Roessner, Caleb Schwinnen, Morgan Weimerskirch, Nicholas Gaynier, Ruger Neeley, Tyson Tolliver
7TH GRADE- Andrew Deitering, Carley DeVelvis, Grayson Elwer, Davon Fuerst, Jacob Geier, Emma Haehn, Landen McCormick, Anthony Martz, Keenan Martz, Isabelle Miller, Audrey Osting, Elise Pohlman, Connor Wenzlick, Lillian Klaus, Grant Tolliver
Third Honors 3.0-3.499
SENIOR- Jackson Kill, Aubrey Milligan, Aaron Moenter, Emma Will, Eric Youngpeter, Sara Burnett
JUNIOR- Aliah Ferguson, Kierstin Jackson, Alexander Martz, Grace Meyer, Elijah Swick, Emma Wiltsie, Alayna Wrasman, Brayden Pohlman
SOPHOMORE- Colton Clark, Madilyn Conley, Ian Fairchild, Grady Martz, Sydney Rostorfer, Henry Walpole
FRESHMEN- Natalie Bewsey, Logan Duncan, Anika Freewalt, Owen Gilles, Mya Kill, Alexis Landwehr, Colby Schindler, Jackson Wiechart, Cole Wilson, Lauren Wiltsie
8TH GRADE- Jaxon Bayliff, Cooper Clark, Payton Grothaus, Brooke Martin, Stella Meyer, Madison Schnipke-Patton, Bridgette Rice, Maleah Suever, Amyah Swick, Victoria Walpole, Christopher Navarro, Charlotte Dunahay, Reegan Mox
7th GRADE- Caleb Bockey, Keaton Elwer, Addison Flanagan, Kaden Laudick, Addison Martin, Maxwell Metzner, Carter Roessner, Olivia Voiers, Ava Wiltsie, Kyah McConnahea, Gianna Schrader
VANTAGE- 2nd 9 Weeks AB Honor Roll * Denotes a 4.0 GPA
Juniors
Isaac Dickman, Marley Haunhorst, Melaina Kroeger, * Jeffrey Neumeier, * Tori Swick
Seniors
* Zane Bockey, * Chloe Etzkorn, Casey Flanagan, * Aubrey Friedrich, Ashton Milligan, Tyler Teman, Tess Vonderwell
Fifth & Sixth Grade
First Honors – 4.0
Mariah Gerdeman, Leena Kill, Abby Martz, Bennett Osting, Leah Schwinnen, Lydia Stant
Second Honors – 3.5 – 3.99
Adyleigh Appleman, Alexis Ardner, Hayden Beam, Addilyne Bockey, Grant Bonifas, Landry Clark, Gabrielle DeVelvis, Garath Fuerst, Boden Gable, Natalie Gilles, Emma Hoffman, Eva Hohman, Andrew Hufford, Collin Hunt, Kendra Hunt, Reece Jones, Carter Kantner, Andrew Kessen, Molly Kill, Braxtyn Klaus, Cash Klaus, Caden Knebel, Callen McCormick, Isaac Miller, Isaiah Miller, Mason Mueller, Jaxson Rose, Gage Savage, Zayne Schnipke, Grant Schwinnen, Alyssa Sunderhaus, Colton Weimerskirch, Addilyn Wilson
Third Honors – 3.0 – 3.49
Calvin Becker, Reese Boberg, Daniel Bockey, Blaine Brown, Mya Conley, Joshua Donaldson, Quinn Flanagan, Antonella Gonzalez Flete, Mariska Freewalt, Declan Gorman, Kellen Greaves, Brody Hershey, Christina Kemper, Hudson Kill, Jocelyn Kleman, Dalton Lee, Blaine Mericle, Maddox Metzger, Wayde Mueller, Bailey Pohlman, Easton Roessner, Nolan Smith, Quinn Sowers, Carly Todd
ONLY ON LIMAOHIO.COM
See more area honor rolls at LimaOhio.com/tag/honors.