Honor roll: New Bremen schools


ONLY ON LIMAOHIO.COM

See more honor roll listings at LimaOhio.com/tag/honors.

High Honor Roll 4.0

Seniors: Jared Bergman, Kaitlyn Howell, Madison Lozier, Elli Roetgerman, Kelli Schmitmeyer, Alayna Thieman, Benjamin Zimpfer

Juniors: Joshua Bensman, Trevor Bergman, Chloe Bornhorst, Mara Brackman, Reece Busse, Katherine Fleming, Warren Gregg, Gabrielle Heckman, Lydia Heckman, Samantha Hemmelgarn, Aliyah Truman, Benjamin Wells, Grant Wilker

Sophomores: Dylan Bambauer, Aidan Grant, Natalie Gregg, Alexander Homan, Gianna (Gia) Johnson, Maverick Nelson, Lillian Rindler, Mia Schmitmeyer, Alexandra Steinke, Bridget Wilson

Freshmen: Mackenzie Bornhorst, Abigail Burden, Alivia Dammeyer, Larissa Evers, Benjamin Hamberg, Chloe Homan, Kathryn Mertz, Jenna Rismiller, Brett Schaefer, Emma Wittenbrink

Eighth grade: Samuel Bernhold, Lydia Bushman, Emma Eshleman, Emily Eyink, Mia Hirschfeld, Allyson Pape, Roman Spragg, Tanner This, Keegan Wells, Maria Wells

Seventh grade: Allie Bomhorst, Caleb Keller, Taylor Meiring, Ryan Olberding, Gavin Quellhorst, Nora Schmitmeyer, Riley Suchland, William Tebbe, Pierce Whitlatch, Aaron Wuebker

Honor roll - 3.5-3.999

Seniors: Benjamin Blickle, Madison Cordonnier, Luke Davidson, Wyatt Dicke, Mitchell Hays, Diana Heitkamp, Jessica Heitkamp, Max Homan, Emma Keller, Teresa Lane, Vivian Niekamp, Claire Pape, Josephine Reinhart, Eli Schmitmeyer, Benjamin Steinke, Kyle Tenkman

Juniors: Nicholas Alig, Zachary Ashman, Emma Bambauer, Journey Boyle, Rachel Brown, Kaylee Freund, Olivia Grillot, Janelle Hagan, Olivia Hall, Vincent Hulse, Branxton Krauss, Mason Kuck, Catherine Langhals, Lillian Lennartz, Andrew McNaughton, Mallory Messick, Colten Muether, Madeline Nieport, Caden Puthoff, Nathan Rindler, Kieysha Rismiller, Philip “Tate” Roetgerman, Kyla Stachler, Braeden Suchland, Elijah Tangeman, Ellie Tangeman, Riley Trentman, Jared Weigandt, Jordan Weigandt, Grace Wilker

Sophomores: Patrick Bernhold, Aiden Cox, Adrian Dreffer, Molly Dues, Carter Elking, Evan Eyink, Allison Hays, David Homan, Lauren Homan, Troy Homan, Anni Jiang, Dylan Kremer, Ella Pape, Rianna Paul, Cole Powers, Megan Reinhart, Megan Ritter, Hunter Schaefer, Olivia Schwartz, Marcus Speelman, Gavin Spragg, Suchland Blake, Chandee Suchland, Carlos Velasco, Maryssa Warnecke, Caroline Whitlatch, Jonathan Zimpfer

Freshmen: Carson Bergman, Olivia Gabel, Elizabeth Garman, Jonathan Heitkamp, Olivia Heitkamp, Carson Keller, Nolan Kuenning, Norah Lange, Mara Lozier, Austin Miller, Henry Nelson, Henry Nelson, Keaton Puthoff, Hayden Ranly, Trevor Schaefer, Reagan Schmiesing, Logan Schumm, Clint Voress, Zachary Wiedeman, Hayden Zeller, Jillian Zimpfer

Eighth grade: Ryland Busse, Grant Dicke, Sarah Dwenger, Austin Heckman, Adriana Heitkamp, William (Will) Hemmelgarn, Brady Keller, Ella Kramer, Skylar Lochtefeld, Chloe Monfort, Rogan Muether, Marina Nelson, Owen Rindler, Jack Sailer, Melina Schrader, Jackson Suchland, Whitney Tangeman, McKenna Tinnerman, Tyler Warnecke, Maddox Wells, Vincent Wilker

Seventh grade: Owen Bornhorst, Alaina Bruns, Eli Dues, Ryan Dwenger, Addison Grant, Lucy Homan, Trey Lefeld, Emma McCollum, Veronica Mertz, Ava Meyer, Emma Moeller, Austin Mumaw, James Nelson, Taylor Opperman, Mary Rindler, Avery Rohr, Brock Schumm, Conner Sunderhaus, Olivia Thornton, Joshua Timmerman, Anna Topp, Trevor Topp, Caleb Wittenbrink

Merit roll - 3.0-3.499

Seniors: Zachary Bertke, Josiah Condon, Victoria Grillot, Hannah Helmlinger, Preston Hoehne, Daniel Homan, Griffin Huber, Cody Petee, Samuel Sailer, Brooklynn Schlarman, Blane Schrader, Dominick Steinke, Jadyn Suchiand, Hunter Williams, Carson Wyatt

Juniors: Owen Gabel, Cole Hamberg, Candace Homan, Lauren Paul, Hayley This

Sophomores: Kylie Arling, Luke Garman, Brooklyn Kremer, Gavin Pleiman, Abigale (Abi) Powers, Gavin Schrader, Jason Schroer, Lucas Steinke, Zachary Timmerman

Freshmen: Amelia Dammeyer, Adam Fledderjohann, Jordan Helmlinger, Noah Kelly, Tyler Krieg, Jackson Lennartz, Aiden McFeely, Lauren Murray, Megan Opperman, Carma Paul, Jonathan Rodriguez, Alayna Ross, Nicholas Sandler, Riley (Riley) Sealscott, Dominic Shroyer, Gabrielle Terpstra, Aaron Thieman, Anika Weidner, Cherika Wooten

Eighth grade: Brady Blickle, Cooper Grillot, Caden Homan, Madelyn Homan, Charly Jellison, Andy Jiang, Alexandra Kremer, Jacob Osterfeld, Khyra Sexton, Alayna Stachler, Tanner Suchland, Bryce Voress, Caden Wente, Lillian Wilker

Seventh Grade: Parker Ashman, Alondra Benitez, Mikayla Borho, Ashley Brown, Noah Carte, Leim Cox, Jordan Evers, Layla Fullenkamp, Abby Homan, Samuel Homan, Addison Kuenning, Summer Kuenning, Makalah Lamoreaux, Jace Lange, Lily Longfellow, Jaylen Powell, Tyler Schwartz, Ellen Tostrick, Laila Weidner, Danacheca (Danielle) Whitlatch, Kayla Yingling

ONLY ON LIMAOHIO.COM

See more honor roll listings at LimaOhio.com/tag/honors.

Post navigation