Honor roll: Crestview Middle and High School


ONLY ON LIMAOHIO.COM

See more honor roll listings at LimaOhio.com/tag/honors.

Honor Roll 3.75–4.00

Seniors: Vincent Adam, Olivia Cunningham, Alexis Dull, Kylie Etzler, Logan Gerardot, Breena Grace, Raegan Hammons, Carson Kreischer, Amanda Macki, Faye Morgan, Kaitlyn Motycka, Brian Myers, Tanner Myers, Lindsey Schumm, Trever Sheets, Joshua Thomas, Sarah Thomas, Andrea Tussing, Jordan Updegrove

Juniors: Jamie Balliet, Sierra Bates, Payton Bontempo, Emily Greulach, Chloee Helt, Nicholas Helt, Alyssa Hoersten, Carmen Hoersten, Alexis Parrish, Kaylee Pawlick, Bailey Pollock, Brynn Putman, Kylee Reno, Sophia Saylor, Maisee Short, Zoie Sites, Hayden Tomlinson, Ellie Vining, Lauren Walls

Sophomores: Paul Adams, Katelyn Castle, Madison Danylchuk, Gavin Etzler, Megan Foehl, Olivia Heckler, Karis Holloway, Macy Kulwicki, Mattie Leppard, Wesyn Ludwig, Megan Mosier, Ashley Motycka, Hannah Schmiesing, Kennedy Sites, Kimberly Sites, Mason Speith, Holden Thornell, Connor Tussing, Payton Waltmire Donovan Wreath

Freshmen: Adessa Alvarez, Lillia Bladen, Cadence Cook, Dru Gray, Jaret Harting, Hunter Jones, Melissa Joseph, Emily Karcher, Jaycee Kennedy, Isaac Kline, Preston Kreischer, Zoey Miller, Tayla Myers, Kursten Nickols, Brady Petrie, Cameron Sinn, Evan Walls, Nolan Walls

Eighth grade: Samuel Boroff, Elizabeth Briner, Ryden Cereghin, Kennedy Crider, Addison Cunningham, Michaela Debbe, Sydney Dowler, Adelyn Figley, Rex Gerardot, Anthony Heffner, Opal Maddie Hutson, Elliana Kline, Josie Kulwicki, Dakotah Nihiser, Jacob Pawlick, Kane Roberts, Marcel Romero, Nevaeh Ross, Hannah Rupert, Katherine Sawmiller, Wren Sheets, Saxton Short, Quinn Tomlinson, Hailey Waltmire, Derek Yinger

Seventh grade: Lillie Best, Jyrzee Craft, Mathew Dealey, Violet Dirr, Huxley Grose, Owen Heckler, Jacob Heth, Savannah Johns, Emily Lichtle, Caroline Marks, Hayden Perrott, Emma Ricksecker, Rain Risley, Lulu Ross, Jacob Schumm, Lincoln Smith, Leah Sowers, Madilynn Springer, Dakota Thornell, Xavier Tyas, Makinzee Williamson

Sixth grade: Caia Cook, Adelle Crisp, Kaden Gause, Lydia Grace, Cylee Grubb, Andrew Heth, Gwyneth Kahle, Allie Kraner, Eleanor Lamb, Evelyn Lamb, Kash Lichtensteiger, Hailey Logan, Braelyn Marsee, Chloe Miller, Cole Miller, Ava Motycka, Alison Owens, Karsyn Parrish, Hudson Perrott, Brooks Petrie, Alli Thatcher, Caleb Thomas, Kylie Williams

Middle School Merit Roll 3.25–3.74

Seniors: Ian Bailey, Lindsey Barnes, Keaton Black, Brody Brecht, Joshua Buffenbarger, Dalton Castle, Chamberlynn Couts, Kalen Etzler, Bailey Gregory, Tyler Hart, Mackenzie Leeth, Lexis McDowell, Brynn Mollenkopf, Nevaeh Pruett, Jade Sheaffer, Kali Small, Zachary Springer, David Braxton Strunkenburg, Kirsten Swander, Hannah Turpening

Juniors: Aidan Ankney, Ethan Best, Jazmine Boroff, Hannah Dickson, Rowan Dumbrow, Martina Gurtubay Oliver, Grace Jewel, Daevon Kline, Ayden Lichtensteiger, Hope Loyer, Willa Rice, Noah Riggenbach, Haley Sheets, Ryan Sowers, Jenessa Sparks, Alexia Taylor, Kamden Thompson, Kathryn Williamson

Sophomores: Avery Beckham, Margret Cassidy, Addyson Dowler, Avery Figley, Jorja Forwerck, Gabrielle Hutson, Nathan Lichtle, Micaela Lugabihl, Evan McClellan, Laci McCoy, Baylee Miller, Dru Nielsen, Haley Owsley, Kaylee Parrish, Parker Speith, Liberty Temple, Mitchell Temple, Daniel Tussing, Isaiah Watts, Emma Wells

Freshmen: Emily Dealey, Myia Etzler, Logan Foudy, Levi Grace, Cali Gregory, Caitlin Grubb, Gavin Grubb, Hannah Helt, Levi Ludwig, Aubree Lugabihl, Nevaeh Moellering, Dakota Parrish, Kellin Putman, Olivia Ramos, Connor Sheets, Trey Skelton, Evan Sowers, Josephine Williamson, Garrett Yinger

Eighth grade: Natalie Burk, Hayden Buuck, Cadyn Coleman, Javyn Craft, Audrey Dealey, Alexis Flagg, Ross Gerardot, Zayden Martin, Kaylee Mollenkopf, Lane Parrish-Carr, Bryson Penix, Ean Scarlett, Kaylea Short, Hayden Tobias, Landon Webster

Seventh grade: Quintin Adam, Rachel Hedden, Kenzie Heffner, Brayden Huffine, Braxton Leeth, Cora Meyer, Chloe Nielsen, Liam Putman, Eliza Reinhart, Xavier Rice, Brentyn Rodriguez, Breanna Shellabarger, Ellieanah Ward, Jace Wehner, Madison Wilson

Sixth grade: Boone Baxter, William Briner, Cali Feasby, Jailyn Flickinger, Kaci Gregory, Mackenzie Harting, JJ McGarvey, Aiden McOmber, Nathaniel Mitchener, Evan Myers, Nora Myers, Will Sheets, Carl Speelman, Andrew Tracey, Kale Vining

Middle School Commendable Roll 3.00–3.24

Seniors: Kayla Leppard, Dmitry Lichtensteiger, Justin Mills

Juniors: Amberlie Halter, Ja’Rontae Jackson, Zachary Keezer, Rylee Miller, Hunter Rothgeb

Sophomores: Keegan Sherburn

Freshmen: Maddux Cunningham, Hailey Dickson, Troy Frazier, Nathaniel Friemoth, Mahaylie Hampton, Corryn Hart, Sienna Longstreth, Courtney Mefferd, Addison Williman

Eighth grade: Rose Davis, Abigail Dietrich, Evan Hart, Tyler Hoblet, Blake Lutz, Jackson Marks, Zaden Stemen, Kaleb Swander

Seventh grade: Emily Adams, Haillie Bladen, Gavin Burkhalter, Braxtyn Couts, John Forwerck, Haley McCoy, Lyndsey Reinhart

Sixth grade: Macie Dickman, Yaslen Miranda, Jaysin Ring, Robert Tyas, Brooke Vibbert, Hayden Waltmire, Keilee West

ONLY ON LIMAOHIO.COM

See more honor roll listings at LimaOhio.com/tag/honors.

Post navigation