OSU-Lima recognizes graduates


LIMA — The Ohio State University honored its recent graduates at a virtual commencement held on May 3.

The following students completed all or most of their Ohio State coursework at Ohio State-Lima and earned the degrees below.

Bachelor’s degrees

Allen County

Delphos: Rachel Crites and Johnathon Redmon.

Elida: Kevin Barber, Steven Langley, Lauren Nolan, Cayla-Nicole Ong and Emily Orwick.

Harrod: Samantha Barton and Ethan Rex.

Lima: Jared Blymyer, Baylie Brock, Alyssa Brown, Alex Brunk, Kelsey Clark, Haley Crouse, Corey Diroll, Covee Haney, Alexis Heitmeyer, Britteny Hendrickson, Amanda Hill, Hamzeh Jajeh, Mychaela Johnson, Richard Lamb, Peyton Lauck, Elizabeth Linet, Kelly McGinnis, Wahajuddin Mohammad, Chelsey Noble, Heather Pickrell, Makenzie Poling, Kari Sites, Jade Stanley, Sophie Starr, Jon Stocks, Abby Stoll, Victoria Sullivan, Jazmine Thomas, Amanda Weller and Travis Wireman.

Spencerville: Renee Kraner.

Auglaize County

Cridersville: Kiana Vickery.

New Bremen: Amy Schmitmeyer

St. Marys: Morgan Felver.

Wapakoneta: Leah Cannon, Amy Laine, Josalyn Regedanz, Joshua Sheppard and Karsen Shrider.

Waynesfield: Colten Napier and Robyn Oates.

Hardin County

Ada: Sydney Hartford and Jessica Rojas Gutierrez.

Forest: Savannah Kern.

Kenton: Katelyn Marshall.

Putnam County

Columbus Grove: Victoria Edelbrock, Rebecca Meyer and Amanda Shafer.

Fort Jennings: Christopher Adams and Angela Friedrich.

Ottawa: Madeline Goecke, Karley Rau and Grant Weihrauch.

Van Wert County

Delphos: Samantha Farler, Sean Flanagan and Alaina Utrup.

Ohio City: Hayley Bradford.

Associate’s degrees

Allen County

Bluffton: Kelsey Risner.

Delphos: Trey Gossman and Bailey Kill.

Lima: Nathaniel Bankston, Raven Cress, Corey Diroll, Emma Fischer, Kelsey Goodman, Jordan Grades, Hailey Joseph, Sage Keller, Christian Kleman, Richard Lamb, Na’Tyjia Petaway, Devin Pierce, Jonathan Reeves, Maleehah Robertson, Sofia Snyder, Hannah Stoll, Shannon Taylor and Ashli Thompson.

Auglaize County

St. Marys: Sarah On.

Hardin County

Ada: Sydney Hartford.

Alger: Callie Daniels.

Kenton: Olivia Brown, Sara Hoyt, Shelby Smith and Steven Stalder.

Putnam County

Columbus Grove: Kylie Alvarado, Emily Blankemeyer, Chassidy Oatman and Alyssa Ridinger.

Fort Jennings: Alicia Honigford.

Kalida: Jade Zeller.

Ottawa: Kristen Ellerbrock, Madeline Goecke, Karley Rau and Haley Schroeder.

Pandora: Dane Swartzentruber.

Van Wert County

Delphos: Holly Dellinger.

Middle Point: Morgan Bracken.

Van Wert: Brayden Cox.

Venedocia: Brady Nolan.

https://www.limaohio.com/wp-content/uploads/sites/54/2020/05/web1_OhioStateUniversity-Lima-1.jpg

Post navigation