Rhodes State recognizes 2018 spring graduates


LIMA — Rhodes State College recently recognized its 2018 graduating class.

Ada: Mackenzie Ann Corbet, Radiographic Imaging; Zachary Arron Corbet, ATS-Exercise Science Studies; Olivia Morgan Gonder, Associate of Arts with Honors; Mackenzie Anne Hughart, Physical Therapist Assistant; Nolan Eugene Roberts, Accounting; Brandy Lee Sealscott, Medical Assisting; Katelyn Colleen Simon, Associate of Science

Alger: Aaron William Goubeaux, Marketing

Bluffton: Diana Louise Margaret Basinger, Medical Assisting; Drusilla Rae Basinger, Nursing; Kathryn Mary Grace Basinger, Medical Assisting with Honors; Sonia Guillermina Bonifaz, Nursing; Brayden Scott Clymer, Network Security with Honors; Logan William Hines, Mechanical Engineering Tech; Brittany Michelle Hover, Human Service; Kit-Ann Morie Knisley, Dental Hygiene; Charles Allen Mault, Associate of Technical Studies with Honors; Tiffany L Rodabaugh, Digital Media Technology; Suzanne Leigh Stidham, Exercise Science; Kelsey Erica Waltz, Nursing; Gage Alexander White, Network Security

Cairo: Kathryn Diane Brennan, LPN to ADN Transition

Celina: Nicole Kristin Baker, Respiratory Care; Charlotte Pauline Heinrichs, Dental Hygiene with Honors; Cheryl Kathleen Hesse, Business Management On-Line with Honors; Brayden Edward Jones, Physical Therapist Assistant; Derek Robert Schulte, Nursing; Shana K Scott, LPN to ADN Transition; Olivia Jane Seals, Nursing; Jacob Douglas Stolly, Law Enforcement; Katelyn Ann Sutter, Nursing

Coldwater: Leah Elizabeth Brunswick, Physical Therapist Assistant; Ashlee Rose Heinl-Botkin, LPN to ADN Transition; Megan Marie Stephenson, Nursing

Columbus Grove: Ashley Nicole Geckle, Early Childhood Education with Honors; Briana Marie Glass, Dental Hygiene; Christa Lynn Rampe, LPN to ADN Transition; Celestine Elise Gunn, Business Administration; Jessica Lauren Smith, Dental Hygiene; Hope Jane Schroeder, Occupational Therapy Assistant with Honors

Continental: Ashley Nicole Simon, LPN to ADN Transition

Convoy: April Ann Brown, LPN to ADN Transition; Kiersten Marie Sully, Radiographic Imaging

Cridersville: Corey Steven Blackston, LPN to ADN Transition; Christopher Richard Weaver, Radiographic Imaging; Emily Artis Allison, Executive Administrative Asstl with Honors; Corey Steven Blackston, LPN to ADN Transition; Amanda Renee Custer, Business Administration; Hellen Jean Douglas, Human Service with Honors; River Rain Johnson, Concrete Technology; Kyle Taylor Lavy, Web/Computer Programming with Honors; Lidija Dawn Wende, Culinary Arts

Delphos: Natalie Marie Breece, Nursing; Amber Rochelle Cross, Physical Therapist Assistant; Diane Dorothy Friedrich, Business Management with Honors; Adam David Wollenhaupt, Nursing; Shannon Amber Andrews, Human Resource; Jared Keith Baker, Web/Computer Programming with Honors; Natalie Marie Breece, Nursing; Adam William Crabtree, Manufacturing Engineering Tech; Amber Rochelle Cross, Physical Therapist Assistant; Andrea Nicole Geise, Law Enforcement with Honors; Cody Craig Looser, Corrections; Andrew D Merschman, Oper Excellence Tech On-Line with Honors; Mallory Leigh Metcalfe, Nursing; Shawnda Marie Metzger, Physical Therapist Assistant; Bailey Jo Miller, Nursing; Derek Dean Moore, Nursing; Tyler Joseph Mox, Law Enforcement with Honors; Gregory Michael Odenweller, Nursing with Honors; Jason Michael Smith, Business Admin On-Line with Honors; Alana Grace Terry, Business Administration; Adam David Wollenhaupt, Nursing

Dola: Victoria Faith Sturgill, Law Enforcement

Dunkirk: Trevor Jamison Motter, Concrete Technology with Honors

East Liberty: Chasity Nicole Harris, Nursing

Elida: Gunner Nathaniel Wolfgang Braun, Digital Media Technology; Kaitlyn R Carder, Business Administration ONAW with Honors; Jacob Lee Ehrnsberger, Business Administration ONAW; Andrew J Freels, Marketing; Caleb B Hatfield, Digital Media Technology with Honors; Deanna Renee Krick, LPN to ADN Transition; Suzanne Marie Troyer, Nursing with Honors

Forest: Amber Nichole Beltz, Nursing; Tiffany Lynn Breidenbach, Business Administration; Aaron Thomas Gil, Law Enforcement; Michael Andrew Hough, Manufacturing Engineering Tech with Honors; Kyle James Koehler, Manufacturing Engineering Tech

Fort Jennings: Adam Joesph Mesker, Electronic Engineering Tech; Gregory James Metzger, Human Resource with Honors; Hannah Leigh Clay, Early Childhood Education with Honors; Erin Audrey Osting, Early Childhood Education with Honors; Stephanie Dawn Korte, Dental Hygiene

Fort Recovery: Jakob Christopher Clark, Network Security; Debra Nicole Link, Dental Hygiene; Craig Michael Tobe, Manufacturing Engineering Tech; Samantha Rose Tobe, Medical Assisting

Gilboa: Dakota Michael Hashbarger, Web/Computer Programming

Glandorf: Ralph Robert Quinn, Manufacturing Engineering Tech; Jaron Michael Siefker, Manufacturing Engineering Tech with Honors

Gomer: Sarah Elizabeth Shellhouse, Early Childhood Education with Honors

Harrod: Emily Rose Carl, Business Administration; Erin Nicole Conkle, Business Administration with Honors; Destiney Dawn Goble, Business Administration; Konner Alan Kranz, Law Enforcement; Amanda Grace Lotz, Dental Hygiene

Huntsville: Rachel Jean Mentzer, Human Resource with Honors Business Admin On-Line

Indian Lake: Benjamin Blue Dearwester, Business Administration with Honors Accounting; Caylee Sue Wurster, Business Administration with Honors; Savannaha Rene Crish, Nursing

Kalida: Caitlin Marie Stechschulte, Respiratory Care; Colton Robert Farrell, Human Resource with Honors; Erica Danielle Honigfort, Early Childhood Education with Honors; Ericka Kara Kimball, Nursing; Nathaniel Dale Meyers, Business Administration; Derek J Schroeder, Manufacturing Engineering Tech with Honors; Bradley James Siebeneck, Manufacturing Engineering Tech with Honors; Caitlin Marie Stechschulte, Respiratory Care; Kendra Marie Unverferth, Respiratory Care

Kenton: Samantha Lynn Bogue, Human Service; Katey Layne Kaylor, Paralegal/Legal Assisting; Mckenzie Elaine Madison, Manufacturing Engineering Tech; David Eugene Miller, Network Security; Cameron J Parent, Network Security with Honors; John B Puckett, Human Resource

Lafayette: Ashli Marie Gatchell, LPN to ADN Transition; Eliza C Laing, Human Service

Lakeview: Andrew Scott Altstadt, Network Security

Leipsic: Ashley Lynn Rieman, Nursing; Rachel Angela Schroeder, Business Admin On-Line with Honors; Andrea Alexis Steffen, LPN to ADN Transition; Brehanna Khali Barrera, Nursing; Kelly Lynn Fitzgerald, LPN to ADN Transition; Monica Lynn Hiegel, Human Resource; Josiah Charles Lammers, Law Enforcement

Lewistown: Mollie Elizabeth Swygart, Marketing with Honors

Lima: Janna Lynette Ross, Exercise Science with Honors; Kyla Michelle Agnew, Human Service; Bailey Rae Arthur, Occupational Therapy Assistant with Honors;’ Jared Austin Bailey, Law Enforcement; Joseph L Bailey, Web/Computer Programming; Nehlidjah Nicole Bailey, Early Childhood Education; Alexis Suzann Barbadaes, Dental Hygiene; Tara Lynn Bassett, LPN to ADN Transition; Whitney Iris Bender, Early Childhood Education with Honors; Tiqua Shiaire Bevis, Nursing; Kyle Thomas Carder, Business Administration; Claire Elizabeth Ciminillo, Dental Hygiene; Kiaira Samone-Tanae Crockett, Physical Therapist Assistant; Heather Renee Darby, Respiratory Care; Natasha Ann DeVita, Respiratory Care; Stephanie Kahlee DiNardo, Nursing; Samuel Michael DuBois, Web/Computer Programming; LaTrisha Delia Edmonds, Law Enforcement; Blair Anne Emerick, Business Administration ONAW; Ashley Blake Fraley, Respiratory Care; LaKrisha Ann Freytag, LPN to ADN Transition; Kara Elizabeth Fulford, Occupational Therapy Assistant; Robert Dal Gilbert, Human Service; Emily Rose Gilroy, Law Enforcement; Kaisha Chantel Glenn, Business Administration; Jessica Ashley Goens, Radiographic Imaging; Baylee Louise Graham, Business Administration ONAW; Monica Lynn Green, Business Management; Lindsay Ann Hershey, LPN to ADN Transition; Taylor Michelle Hites, Human Service with Honors; Jennifer Audrey Huffman, Occupational Therapy Assistant; Favour Chinyere Ihekoronye, Nursing; Maranatha Chierika Ihekoronye, Nursing; Kiara Shana Jackson, LPN to ADN Transition; Madison Ann Jacobs, Nursing; Courtny Elizabeth Johnson, Occupational Therapy Assistant; David Lee Langan Jr, Human Service with Honors; Ta’Queia La’Shai Logan, Associate of Arts; Michael Ernest Meenach, Associate of Technical Studies; Jasmine Amari Miller, LPN to ADN Transition; Tyler Terrell Mills, Marketing; Jennifer Elizabeth Moore, LPN to ADN Transition; Sasha Rita Elaine Nuss, Nursing; Hailey Breann Perkins, Nursing; Brandyn Lee Perry, Physical Therapist Assistant; Ann Marie Poling, Radiographic Imaging with Honors; Gracie Braelyn Prine, Associate of Science with Honors; Becky Rae Prusakiewicz, Nursing with Honors; Sierra Nicole Pulfer, Respiratory Care; Ashley Kay Radebaugh, Respiratory Care; Charles E Ray, Human Service; Krista Marie Rehling, Radiographic Imaging; Alexandra Brooke Reiss, Nursing; Nathanuel Zachariah Ridenour, Business Administration; Robert Keith Rowland, Associate of Technical Studies with Honors; Emily Marie Ruhe, Occupational Therapy Assistant; Nicole Cristin Runyan, Radiographic Imaging; Ardie Cantimbuhan Sayoto, Physical Therapist Assistant; Jennifer Lyn Schaub, Nursing; Shalonda Rochelle Scott, Human Service; Nicole Elizabeth Sharpe, Nursing; Heather Lynn Swinehart, LPN to ADN Transition; James Allan Thatcher, Marketing with Honors; Dakota Mitchell Toland, Associate of Science; Casie Lynn Truxal, Dental Hygiene with Honors; Bethany Lynn Turrentine, Nursing; Charlene Kay Walti, Associate of Arts with Honors; Samuel J Watkins, Concrete Technology with Honors; Deloris LeShai Webster, Nursing; Emily Suevanne White, Radiographic Imaging; ReKeya Denane Williams, LPN to ADN Transition; Renee Williams, Business Administration; Bobbie Jo Wimer, Human Service; Devonte Marquis Wright, Network Security; Patrice A Yumul, Nursing; Alexander Kayne Zimmerman, LPN to ADN Transition

Maria Stein: Jessica Rene Muhlenkamp, Radiographic Imaging with Honors; Rachel Christine Otte, Business Admin On-Line with Honors

Mendon: Kayla Jo Houts, Nursing

Miller City: Jeremy James Balbaugh, Advanced Manufacturing Tech; Ross Alan Kaufman, Business Management On-Line; Austin William Lammers, Electronic Engineering Tech; Quintin Leo Niese, Mechanical Engineering Tech; Austin William Lammers, Electronic Engineering Tech

New Bremen: Katherine Louise Scott, Physical Therapist Assistant; Tara Marie Nosek, Medical Assisting

Ohio City: Kayla Jo Kraner, Nursing; Kirston Nichole Reigle, Radiographic Imaging

Ottawa: Erin Marie Basinger, Physical Therapist Assistant; Alexis Marie Chavez, Nursing; Toby Keith Duling, Manufacturing Engineering Tech with Honors; Elicia Kaylene Eckman, LPN to ADN Transition; Melinda Sue Hall, Nursing; Corey Thomas Schroeder, Mechanical Engineering Tech; Erin Marie Basinger, Physical Therapist Assistant; Cassandra Brianne Bratton, Human Resource; Bambi Jean Reynolds, Executive Administrative Asstl

Ottoville: Lucas Robert Maag, Electronic Engineering Tech; Melissa Lee Burgei, Nursing

Pandora: Levi Philip Arthur, Electronic Engineering Tech

Rushsylvania: Sarah Jeanette Downey, Occupational Therapy Assistant with Honors; Toryanne Nichelle Wreede, Early Childhood Education with Honors

Spencerville: Ashly Ann Morris, Associate of Arts; Debra Christine Hurles, Early Childhood Education with Honors; Ashley Nicole King, Associate of Science; Siera Marie McMichael, Early Childhood Education with Honors

St. Henry: Craig Henry Lefeld, Emergency Medical Services with Honors; Alexander Charles Schmitmeyer, Electronic Engineering Tech

St. Marys: Andrea Nicole Angstmann, Radiographic Imaging; Beth Ann Berning, LPN to ADN Transition; Kayla Alexa Boysell, Early Childhood Education; John Cameron Burnett, Law Enforcement; Allison Sarah Cotterman, Dental Hygiene; Emily Mae Dicke, Nursing; Ben Daniel Hertenstein, Network Security with Honors; Tyler Devon Hirschfeld, Oper Excellence Tech On-Line with Honors; Savanna M Jones, Nursing; Lauren Nicole Klopfenstein, Nursing; Melissa Louise Rager, Nursing; Taylor Lynn Ross, Nursing; Rachel Marie Smith, Nursing; Samantha Joann Stabelli, LPN to ADN Transition; Kristen Diane Davis, Accounting; Savanna M Jones, Nursing; Lauren Nicole Klopfenstein, Nursing

Van Wert: Laurie Ann Bergman, LPN to ADN Transition; Briana Rochelle Hanes, Nursing; Michael David Murray, Respiratory Care; Melissa Lee Roop, Nursing; Chelsi Jo Siefker, Nursing; Marissa Lynn Sperry, Respiratory Care with Honors; Jeffrey David Stittsworth, Manufacturing Engineering Tech; Marissa Lynn Sperry, Respiratory Care with Honors; Nathan Joe Stevens, Nursing; William David Davis, Web/Computer Programming with Honors

Wapakoneta: Amanda Marie Huttis, LPN to ADN Transition; Lauren Elizabeth Albers, Radiographic Imaging; Haley Jolene Aldrich, Nursing; Sarah Jean Baightel, Occupational Therapy Assistant; Samuel Jacob Bowers, Business Administration with Honors; Joel Thomas Byrne, Manufacturing Engineering Tech; Jordan Edward Dodds, Manufacturing Engineering Tech; Nathan Wade Fisher, Accounting with Honors; Alexander Eugene Gornall, Network Security; Hope Renae Gossard, Marketing with Honors; Wyatt James Harrison, Law Enforcement; Levi Robert Hughes, Network Security with Honors; Kyla Jo Humes, Nursing; Amanda Marie Huttis, LPN to ADN Transition; Ellie Marie Johnson, Occupational Therapy Assistant; Miranda Jo Klosterman, Dental Hygiene; Chelsey Marie Kohler, Radiographic Imaging; Zachariah Daniel Lawson, Nursing; Zachary Allen Miller, Mechanical Engineering Tech with Honors; Madeline C Schroeder, LPN to ADN Transition; Lea Jenae Stoner, Respiratory Care; Tabatha Christine Turner, Respiratory Care; Jessica Ann Williams, Nursing

Waynesfield: Bailey Marie Dyer, Marketing; Kiley Ann Valenti, Occupational Therapy Assistant with Honors; Quinn Alexander Wygal, Network Security; Morgan LeeAnn Mortimer, Corrections; Alexandria Darleen Swaney, Nursing; Kiley Ann Valenti, Occupational Therapy Assistant with Honors; Olivia Ashton Lewis, Nursing

West Liberty: Abigail Elaine Stapleton, Dental Hygiene with Honors

https://www.limaohio.com/wp-content/uploads/sites/54/2018/06/web1_RhodesState-1.jpg

More Stories


Post navigation