Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Zark Abro, Payton Aschettino, Michayla Browning, Hayden Crites, Georgianna Damschroder, Isabella Etzkorn, Brody Flanagan, Ezra George, Taylor Lichty, Luke Marshall, Jacob Mooney, Gwyneth Owens, Ty Rudasill, Rory Selhorst, Haileigh Stump.

First honors: Alydia Allison, Cameron Barker, Claire Bender, Addison Best, Ethan Boitnott, Westyn Braun, Jonah Briggs, Alayna Brown, Marisol Delarosa, Gregory Ditto, Sailor Drury, Aya Eissa, Leah Fuller, Gabriel Hall, Grayson Horvath, Angelina Karapondo, Cara Lang, Avram Long, Karlie Lora, Luke McGuire, Norah Mulder, Ashley Music, Reese Musto, Jaxson Nott, Dalton Opperman, Josiah Osagie, Calista Perez, Braelyn Ralston, Riley Rhodes, Francesca Schaaf, Nicholas Seese, Landin Shockey, Raegan Smith, Logan Spaugy, Logan Spencer, Keaton Taylor, Naomi Thompson, Carter Trowbridge, Ahmad Turjman, Christian Ward, Ashton Wright, Addison Young, Corbin Zimmerman.

Second honors: Caleb Adams, Kaia Baker, Kaleb Baxter, Trevick Bertke, Camden Blodgett, Carolina Briggs, Isabella Brownell, Kaydence Frueh, Kyra Glenn, Samuel Hartzler, Brady Heitmeyer, Hunter Lopinski, Mackenzie Lynch, Adolf Njonjo, Hunter Prusakiewicz, Kenyan Remy, Adam Ricker, Zyonne Robertson, Kolten Scott, Owen Sherrick, Shively Smith, Sa’Noi Souksavanh, Emma Starr, Adam Taja, Noelle Thompson, Landon Tullis, Jenna Wheeler.

Grade 6

Principal’s List: Kobe Bentz, Noah Brennan, Harper Bunke, Chase DePalma, Aryam Eyob, Caleb Fuller, Madeline Gabes, Troy Harper, Cade Hefner, Phuong Huynh, Andrew Kurland, Kendra Langhals, Chloe Massie, Emily McKissick, Riley McVicker, Addison Melson, Shruthi Merugu, Alexa Noonan, Morgan Schimmoeller, Olivia Smedley, Emma Stolly, Lujane Taja, TamDuc Tran, Connor Vondrell, Kennedi Washington, Ikey White.

First honors: Beckett Bertke, Joshua Brenneman, Brady Bullock, Tristan Campbell, Maykayla Caris, Lily Daley, Minhtri Dang, Griffin Dawson, Kole Dodson, Kaden Fritchie, Jacob Frost, Lydia Frost, Morgan Grieshop, Jacob Hahn, Isabella Hile, Dalton Hopson, Karleigh Hutchins, Brian Kalnins, Kylie Kennedy, Evan King, Hayden Klett, Addison Kriegel, Addison Lawson, Summer McGue, Yara Melhem, Bronson Metzger, Jadin Miller, Ethan Misson, Ella Moritz, Brailynn Murphy, Jaila Music, Thaddeus Musto, Addison Neth, Jackson Niesen, William Owen, Brynn Patterson, Jordan Remy, Kyle Rhodes, Abigail Rivera, Briley Ryan, Ryan Salma, Maria Sanders, Kaylee Shipley, Gianna Staas, Kolt Thompson, Amia Tibbs, Laura Vega-Ortiz, Caden Vondran, Alyssa Washam, Mercedes Wenning, Alexis Whetstone, Kirstin Zaha.

Second honors: Parker Bell, Landon Brown, Reece Davidson, Kaiden Davis, Peter Dwyer, Mason Engle, Lauryn Fisher, Korbyn Gladen, Reese Graff, Morgan Green, Maxwell Harbur, Ameilia Hasting, Connor Hoops, Colton Hopson, Harroun Jmiai, August LaGrande, Brady Miller, Aidan Minnick, Rowen Morgan, Preston Parlapiano, Gabriel Rapp, Blake Shambarger, Nolan Sites, Madelyn Treece, Shelby Watkins, Simon Wojtaszek, Amara Worthy, CiAnna Wright, Maddison Wyble.

Grade 7

Principal’s List: Erika Bell, Tate Bender, Benjamin Caprilla, Megan Carder, Rachel Clymer, Jack Fischbach, Isaiah Gibson, Thomas Koh, Marley Loescher, Kamryn Morris, Cameron Ridenour, Ty Schaub, Matthew Stiles.

First honors: Joshua Adams, Caleb Bacome, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, James (Paul) Caris, Logan Clark, Evan Conley, Ashton Croft, Carder Daily, Addison DuGranrut, Ashlynn Early, Gage Edwards, Allison Eisele, Alayna Evans, Layla Extine, Dashel Faulkner, Rhett Fraser, Caiden Garlock, Michael Garlock, Joseph Gearing, Asa Goodin, Olivia Hall, Reese Hefner, Gabriel Hile, Savannah Hohe, Riley Howard, Adam Jmiai, Tayma Jmiai, Averie Jordan, Maggie Jordan, Alexandria Karapondo, Joseph Kutka, Beau Kyler, Kylee Longworth, Wyatt Mallett, Logan Market, Emily McMurry, Jaxson McPheron, Grace Meyer, Caleb Miller, Gracie Monday, Maddox Morrison, Lilyana Nunnery, Madelyn Oakley, Ayodamola Ojo, Mackenzie Onan, Ava Patel, Lourie Rigali, Alexis Rowe, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Omar Salem, Bree Sawmiller, Zoe Schaub, Noah Scheid, Daniel Schiel, Jack Schimmoeller, Trinity Schumacher, Antoine Shears, Halley Shirk, Ella Shultz, Noah Sims, Thapnalee Southibounnorath, Corinne Sprague, Owen Steidl, Joel Stirn, Samantha Strange, Emma Stump, Cole Sunderland, Brooklyn Wells, Lucy Wiltsie.

Second honors: Noah Bowsher, Sarah Christoff, Marcus Crawford, Makenna Daley, Antonio Delarosa, Lucas Dunahay, Lauren Frieson, Cole Gallup, Kayleigh Gibson, Marten Guetersloh, Jagger Hutchins, Rayven James, Colin Mericle, Kenidee Morgan, Jameson Parsley, Micah Reeder, Benjamin Rutter, Isabella Salem, Ezekiel Thompson, Aubrie Valenti, Jackson Weber, Mariyah Williams, Cynthia Wilson, Kailynn Young.

Grade 8

Principal’s list: Sean Alexander, Eric Bockey, Kelly Cooper, Karina Delgado, Ribka Eyob, Emma Hartzler, Rose Kottapalli, Stella Lane, Madison Lang, Alex McGuire, Andrew McKenzie, Olivia P. Miller, Keeley Perez, Raquel Stallone, Amelia Vega-Ortiz, Lily Vondrell, Brielle Washington.

First honors: Cale Adams, Tristan Anderson, Brodie Barbian, Zoe Best, Bailey Bullock, Mason Burgess, Gabriel Burke, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Carter Cleaves, Chloe Cleaves, Angelo Collins, Abigail Cover, Kael Dodson, Kiah Dodson, Hunter Drury, Painter Drury, Kristin Duncan, Dean Dunlap, Madison Extine, Berkley Fisher, Grace Freiberger, Carson Frost, Gracie Gibson, McKenzie Green, Seth Grieshop, Emma Hahn, Paige Harris, Jesse Hensley, Austin Horn, Caiden Horn, Colten Horn, Evan Jackson, Tyler Kimmet, Daniel Koh, Cadence Krieger, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Vanessa Latimer, Samantha Lauck, Aiden Lawson, James Leppla, Ethan Lewis, Hannah Long, Garrett Looney, Dominic Lynch, Derek Lyons, Addison Maxwell, Perry Meredith, Payten Metzger, Olivia C.Miller, Salahuddin Mohammed, Mia Molina, Isabella Moore, Katherine Morrisey, Jonah Myers, Noah Neth, Brandy Neu, Gracie Nickolson, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ethan Parlapiano, Lena Parsley, Lucia Pasion, Nicholas Pasion, Alexander Pisel, Ethan Pisel, Aiden Poland, Joshua Prusakiewicz, Ellie Reidenbach, Evan Reidenbach, Adam Rigali, Alyssa Ross, Taylor Ross, Ethan Ruff, Melvin Sanders, Alaina Smith, Riley Smith, Samantha Smith, Cady Steele, Adelay Stover, Noah Swallow, Paige Talboom, Braden Taylor, Ava Thompson, Keira Vaske, Kendal Vogelgesang, Brook Walden, Anabelle Washam, James Werst, Chloe Whetstone, Annabell Winegardner, Brynn Woods, Sebastian Zuwerink.

Second honors: Tyson Bevilockway, Sabrie Bodden, Emma Bowsher, Kayne Brown, Elijah Bucher, JulieAnn Chiles, Kaley Cotrell, Elizabeth Dunlap, Andrew Eisele, Alexander Goldsberry, Charisma Gray, Aryanah Groat-McGinnis, Delanie Horn, Oscar Hugebeck, Zachary Jordan, Kylie Larimore, Kasey LaRue, Brieonna Makley, Isiaha Meeks, Brandon Miller, Akira Mosley, Chloe Nance, Blake Reaman, Kylee Reed, Andrew Smith, Kaiden Smith, Kaleigh Thomas, Cole Whetstone, Noah Williams, Jacob Yoder.

Post navigation