Miller City-New Cleveland schools


Miller City High School

A

Grade 9: Carley Hermiller, Connor Hermiller, Emily Niese, Grant Palte, Taylor Wilhelm.

Grade 10: Nicole Ellerbrock, Samuel Ellerbrock, Alexis Heuerman, Gavin Inkrott, Abigail Long, Alyson Michel Tessa Oedy, Zachary Rieman, Kristina Riepenhoff, Austin Ruhe, Marie Schroeder.

Grade 11: Grace Homier, Kayleen Maas, Thomas Michel, Autumn Niese, Madeline Otto, Abigail Reyna, Grace Schroeder, Maggie Schroeder.

Grade 12: Anthony Inkrott, Katelyn Kuhlman, Collin Oedy, Daniel Siebeneck, Kaydee Stant.

Hall of Fame

Grade 9: Samantha DeMuth, Megan Ellerbrock, Philip Ellerbrock, Kiana Gable, Alvin Homier, Nicolette Inkrott, Hallie Kamphaus, Elizabeth Otto, Grace Pfau, Ava Rosengarten, Corrie Schroeder, Thomas Weis, Tori Wenzinger.

Grade 10: Raegan Cox, Joseph Deitering, Payton Ford, Abigail Lammers, Evan Niese, Jaden Nuveman, Joseph Schnipke, Karley Stant, Abigail Teders, Brian Wank, Caleb Warnimont.

Grade 11: Jonathan Burgei, Lauren Hermiller, Aubrey Knueven, Ross Niese, Reese Recker Lilia Schnipke.

Grade 12: Ezra Deitering, Nathaniel DeMuth, Kylie Peck, Emma Recker, Madison Ruhe, Cayla Troyer, Sofie VanWezel, Dakota Warnimont.

Honor Roll

Grade 9: Stephanie Berger, Aidon Lause, Tessa Long, Caleb Niese, Liberty Niese, Jaleigh Nuveman, Kendall Okuley, Jasmine Reichley.

Grade 10: Morgan Dunbar, Ryan Schroeder, Tava Schroeder, Aaron Siebeneck, Austin Wilhelm.

Grade 11: Emma Barlage, Hannah Brown, Zachary Fillinger, Caleb Giesken, Natalie Koenig, Adrienne Kuhlman, Autumn Searfoss, Isabelle Vance.

Grade 12: Evelyn Burwell, Elijah Ellerbrock, Zachary Giesken, Jacob Koenig, Mitchel Konst, Connor Niese, Selena Saldana, Olivia Troyer.

Miller City Middle School

A

Grade 6: Elizabeth Erford, Avery Ruhe.

Grade 7: Anna Niese, Reagan Schiffer.

Grade 8: Chelsea Erford, Isabel Reyna, Jordan Schnipke, Evan Schroeder, Owen Tobe.

Hall of Fame

Grade 6: Mya Brown, Mia Davidson, Caiden Palte, Isabella Pittman, Dylan Schroeder, Elizabeth Verhoff.

Grade 7: Rori Butcher, Travis DeMuth, Miriam Ellerbrock, Jackson Gilgenbach, Anna Keeler, Braylon Niese, Isaac Niese, William Otto, Ella Recker, Brandon Reynolds, Isabelle Rieman, Hailey Warnimont.

Grade 8: Ethan Ellerbrock, Madalyn Erford, Carson Lehman, Karyssa Long, Kamryn Miller, Silas Niese, Ava Ruck, Samantha Siebeneck, Jonathan Wank, Chelsea Wilhelm.

Honor Roll

Grade 6: Danica Ehlers, Kade Gerschutz, Lukas Klear, Clocinda Kuhlman, Taten Long, Ethan Niese, Savanna Niese, Beau Reyna, Kyla Rosengarten, Kiera Ruhe, Alivia Searfoss, Grady Troyer, Issac Wrasman.

Grade 7: Brendan Barlage, Shaylyn Cellar, Bailey David, Addison Ellerbrock, Alyssa Michel, Jonathon Nartker, Ava Niese, Brayden Niese, Carter Niese, Rylan Niese, Andrea Pfau, Ashten Searfoss, Kallee Stant.

Grade 8: Ethan Barlage, Kayleigh Brown, Talon Heuerman, Molly Inkrott, Brent Koenig, Alivia Martin, Taylor Michel, Jared Niese, Aaron Schnipke, Danielle Siefker, Michael Teders.

Post navigation