Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Cameron Barker, Claire Bender, Ethan Boitnott, Michayla Browning, Georgianna Damschroder, Aya Eissa, Leah Fuller, Taylor Lichty, Karlie Lora, Luke Marshall, Calista Perez, Hunter Prusakiewicz, Nicholas Seese, Rory Selhorst, Mitchell Teman.

First honors: Zark Abro, Caleb Adams, Alydia Allison, Payton Aschettino, Trevick Bertke, Addison Best, Westyn Braun, Carolina Briggs, Jonah Briggs, Hayden Crites, Gregory Ditto, Isabella Etzkorn, Zachary Felter, Brody Flanagan, Kaydence Frueh, Ezra George, Lillian Guisinger, Gabriel Hall, Brady Heitmeyer, Grayson Horvath, Angelina Karapondo, Ben Kidd, Reese Kidd, Zachary Kreider, Luke McGuire, Elena Meeker, Amelia Morgan, Norah Mulder, Ashley Music, Reese Musto, Amilliyana Nance, Dalton Opperman, Josiah Osagie, Gwyneth Owens, Riley Rhodes, Adam Ricker, Francesca Schaaf, Thomas Schiel, Jeremiah Seals, Aniah Settlemire, Benjamin Sewell, Shively Smith, Jason Sneed, Haileigh Stump, Adam Taja, Keaton Taylor, Naomi Thompson, Carter Trowbridge, Ahmad Turjman, Christian Ward, Ashton Wright, Addison Young, Corbin Zimmerman.

Second honors: Camden Blodgett, Cole Brickner, Addison Brown, Alayna Brown, McKinley Calkins, Austin Centeno, Marisol Delarosa, Talan Fyffe, Zander Hughes, Amiri Jones, Kaden Kraft, Cara Lang, Tristin Mericle, Cody Miller, Jaxson Nott, Rachel O’Connor, Everett Pasion, Braelyn Ralston, Memphis Schiffler, Brianna Sheipline, Logan Spencer, Brooklyn Stiggers, Noelle Thompson, Landon Tullis, Asiah Wallace, Cole Warren, Arion Washington, Jenna Wheeler, Madison Whetstone.

Grade 6

Principal’s List: Parker Bell, Aryam Eyob, Jacob Frost, Dalton Hopson, Andrew Kurland, Kendra Langhals, Emily McKissick, Riley McVicker, William Owen, Abigail Rivera, Morgan Schimmoeller, Lujane Taja, TamDuc Tran.

First honors: Beckett Bertke, Joshua Brenneman, Brady Bullock, Harper Bunke, Tristan Campbell, Maykayla Caris, Cloey Coulter, Lily Daley, Minhtri Dang, Reece Davidson, Kaiden Davis, Griffin Dawson, Chase DePalma, Kole Dodson, Aiden Dunahay, Peter Dwyer, Cayden Edwards, Mason Engle, Lauryn Fisher, Kaden Fritchie, Lydia Frost, Brydon Fuhrman, Caleb Fuller, Madeline Gabes, Korbyn Gladen, Morgan Grieshop, Maxwell Harbur, Troy Harper, Lyric Hauenstein, Cade Hefner, Isabella Hile, Reagan Hill, Connor Hoops, Colton Hopson, Karleigh Hutchins, Brian Kalnins, Addison Lawson, Chloe Massie, Summer McGue, Addison Melson, Shruthi Merugu, Bronson Metzger, Brady Miller, Jadin Miller, Ella Moritz, Brailynn Murphy, Jaila Music, Thaddeus Musto, Addison Neth, Jackson Niesen, Alexa Noonan, Brynn Patterson, Cassandra Potter, Lauren Potts, Zoe Reidenbach, Jordan Remy, Arieyon Rowe, Ryan Salma, Blake Shambarger, Kaylee Shipley, Olivia Smedley, Gianna Staas, Emma Stolly, Amia Tibbs, Madelyn Treece, Laura Vega-Ortiz, Caden Vondran, Connor Vondrell, Alyssa Washam, Kennedi Washington, Shelby Watkins, Zhenxuan Weng, Alexis Whetstone, Maddison Wyble, Kirstin Zaha.

Second honors: Kobe Bentz, Noah Brennan, Landon Brown, Tobias Bucher, Blake Buetner, Morgan Burkholder, Jace Clay, Haley Dunifon, Adam Eddir, Aiden Elliott, Joshua Flickinger, Marah Garlock, Harrison Giffin, Reese Graff, Annelise Graham, Jacob Hahn, Ameilia Hasting, Kaylena Hawkins, Katelynn Hickman, Justyce Johnson, Kestahn Jones, Kylie Kennedy, Evan King, August LaGrande, Emery Lang, Nathan Luna, Nicholas Luna, Maddox McDonald, Lilly Miller, Aidan Minnick, Ethan Misson, Ryan Music, Miya Nguyen, JaLynn Olds, Olivia Osting, Preston Parlapiano, Alejandro Reyes, Kyle Rhodes, Briley Ryan, Nolan Sites, Almira DLare Soriano, Lola Spieles, Isaiah Starr, Elias Stover, Lilliana Swinehart, Mercedes Wenning, Simon Wojtaszek, Amara Worthy, Mercy Wright.

Grade 7

Principal’s List: Addison DuGranrut, Katherine Lagos, Maddox Morrison, Ava Patel, Cameron Ridenour, Thapnalee Southibounnorath.

First honors: Caleb Bacome, Erika Bell, Tate Bender, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, Evon Burk, Benjamin Caprilla, Megan Carder, Logan Clark, Rachel Clymer, Evan Conley, Marcus Crawford, Ashton Croft, Carder Daily, Lucas Dunahay, Ashlynn Early, Gage Edwards, Layla Extine, Dashel Faulkner, Jack Fischbach, Caiden Garlock, Michael Garlock, Joseph Gearing, Isaiah Gibson, Seth Gilbert, Asa Goodin, Jagger Hutchins, Adam Jmiai, Maggie Jordan, Alexandria Karapondo, Gannon King, Thomas Koh, Beau Kyler, Marley Loescher, Wyatt Mallett, Logan Market, Emily McMurry, Jaxson McPheron, Grace Meyer, Kenidee Morgan, Kamryn Morris, Caleb Mosier, Madelyn Oakley, Mackenzie Onan, Lourie Rigali, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Benjamin Rutter, Isabella Salem, Omar Salem, Ty Schaub, Noah Scheid, Daniel Schiel, Allesiah Schiffler, Jack Schimmoeller, Quincy Seddelmeyer, Halley Shirk, Ella Shultz, Noah Sims, Owen Steidl, Tyla Stiggers, Matthew Stiles, Joel Stirn, Emma Stump, Ezekiel Thompson, Jackson Weber, Brooklyn Wells, Lucy Wiltsie.

Second honors: Joshua Adams, Noah Bowsher, James Caris, Giovanni Cumella, Allison Eisele, Alayna Evans, David Fogle, Rhett Fraser, Lauren Frieson, Cole Gallup, Ileana Garcia, Jakya Gary, Kayleigh Gibson, Keeven Green, Bella Halbisen, Olivia Hall, Lindsey Hardesty, Reese Hefner, Savannah Hohe, Averie Jordan, Joseph Kutka, Kylee Longworth, Caleb Miller, Gracie Monday, Sophia Murray, Drew Neidemire, Lilyana Nunnery, Ayodamola Ojo, Jameson Parsley, Akyus Richardson, Bree Sawmiller, Trinity Schumacher, Antoine Shears, Corinne Sprague, Samantha Strange, Hannah Taylor.

Grade 8

Principal’s List: Sean Alexander, Rose Kottapalli, Cadence Krieger, Gracie Nickolson, Joshua Prusakiewicz, Amelia Vega-Ortiz, Lily Vondrell.

First honors: Cale Adams, Eric Bockey, Emma Bowsher, Mason Burgess, Gabriel Burke, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Carter Cleaves, Angelo Collins, Kelly Cooper, Nathan Coulter, Abigail Cover, Karina Delgado, Hunter Drury, Painter Drury, Dean Dunlap, Elizabeth Dunlap, Madison Extine, Grace Freiberger, Gracie Gibson, Seth Grieshop, Aryanah Groat-McGinnis, Paige Harris, Austin Horn, Evan Jackson, Daniel Koh, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Stella Lane, Madison Lang, Vanessa Latimer, James Leppla, Ethan Lewis, Hannah Long, Addison Maxwell, Alex McGuire, Andrew McKenzie, Perry Meredith, Payten Metzger, Brandon Miller, Olivia Miller, Olivia Miller, Salahuddin Mohammed, Mia Molina, Isabella Moore, Katherine Morrisey, Brandy Neu, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ethan Parlapiano, Lena Parsley, Lucia Pasion, Keeley Perez, Ethan Pisel, Aiden Poland, Evan Reidenbach, Adam Rigali, Isaac Sanders, Alaina Smith, Kaiden Smith, Raquel Stallone, Adelay Stover, Noah Swallow, Brook Walden, Anabelle Washam, Cole Whetstone, Jacob Yoder, Jayna Zeltner.

Second honors: Zoe Best, Tyson Bevilockway, Sabrie Bodden, Chloe Cleaves, Kaley Cotrell, Jenova DeBrosse, Kiah Dodson, Ribka Eyob, Berkley Fisher, Carson Frost, Triniti Frueh, Alexander Goldsberry, Emma Hahn, Jesse Hensley, Caiden Horn, Zachary Jordan, Samantha Lauck, Aiden Lawson, Garrett Looney, Dominic Lynch, Akira Mosley, Jonah Myers, Chloe Nance, Alexander Pisel, Ellie Reidenbach, MaKayla Ross, Taylor Ross, Ethan Ruff, Andrew Smith, Riley Smith, Kaleigh Thomas, Brielle Washington, Chloe Whetstone, Annabell Winegardner, Miranda Wright.

Post navigation