Carcass show results


Rabbits

Champion Carcass: R.J. Davis, Bunny Booster

Reserve Champion Carcass: Allen Co. Sharp Shooters, Preston Lutes

Third: Aarik Thompson, America’s Finest

Fourth: Anna Davies, Bunny Booster

Fifth: Jackson Couvalt, Lafayette Boys & Girls

Sixth: Ethan Boday, America’s Finest

Seventh: Emma Tobe, Harrod Lively

Eighth: Alexis Parker, Cairo Korn Kobs

Poultry

Champion Carcass: Logan Stechschulte, Cairo Korn Kobs

Reserve Champion Carcass: Jaden Couvalt, Lafayette Boys & Girls

Third: Grace Myers, Bluffton Cattle Club

Fourth: Maxwell Eversole, Cairo Korn Kobs

Fifth: Riley Richardson, Saddle Pals

Goats

Champion Carcass: Brooke Reese, Allen Co. Does & Kids

Reserve Champion Carcass: Brooke Reese, Allen Co. Does & Kids

Third: Emerson Halker, Future Shepherds

Fourth: Cole Burkholder, Future Shepherds

Fifth: Nate Buell, Perry Blue Ribbon

Sixth: Payton Halker, Future Shepherds

Seventh: Kellen Wireman, Auglaize Ag

Sheep

Champion Carcass: Sondra Clum, Auglaize Ag

Reserve Champion Carcass: Payton Halker, Future Shepherds

Third: Logan Heffner, Auglaize Ag

Fourth: Cara Schwartz, Blue Ribbon Bearcat

Fifth: Payton Halker, Future Shepherds

Sixth: Brandon Suever, Delphos FFA

Seventh: Kylie Acheson, Auglaize Ag

Eighth: Jacob Pinks, Harrod Lively

Ninth: Chase Miller, Harrod Lively

Swine

Champion Carcass: Tyler Metz, Cairo Korn Kobs

Reserve Champion Carcass: Hali Payne, Auglaize Ag

Third: Allie Burke, Lafayette Boys & Girls

Fourth: Delaney Jones, Auglaize Ag

Fifth: Abby Hawk, Auglaize Ag

Sixth: Leighton Kramer, Cairo Korn Kobs

Seventh: Spencer Stabler, Delphos Livestock

Eighth: Camden Smith, Auglaize Ag

Ninth: Blake Hershberger, Lafayette Boys & Girls

10th: Ryleigh Robeson, Lafayette Boys & Girls

11th: Benjamin Lawrence, Lafayette Boys & Girls

Dairy Beef

Champion Carcass: Gillian Goecke, Blue Ribbon Bearcats

Reserve Champion Carcass: Grace Goecke, Blue Ribbon Bearcats

Third: Anna May, Delphos Livestock

Fourth: Grace Goecke, Blue Ribbon Bearcats

Fifth: Cara Schwartz, Blue Ribbon Bearcats

Sixth: Riley Herriman, Bluffton Cattle Club

Seventh: Riley Herriman, Bluffton Cattle Club

Eighth: Isaac Henschen, Blue Ribbon Bearcats

Beef

Champion Carcass: Marshall Capps, Auglaize Ag

Reserve Champion Carcass: Traigh McCullough, Auglaize Ag

Third: Seth Galdwell, Bluffton Cattle Club

Fourth: Montana Hulsmeyer, Auglaize Ag

Fifth: Isabella Treglia, Auglaize Ag

Sixth: Caden Wright, Delphos Livestock

Seventh: Brady Schimmoeller, Auglaize Ag

Eighth: Riley Herriman, Bluffton Cattle Club

Ninth: Emily Buettner, Delphos FFA

10th: Traigh McCullough, Auglaize Ag

11th: Emily Buettner, Delphos FFA

12th: Marshall Capps, Auglaize Ag

13th: Keith Hohenbrink, Bluffton Cattle Club

14th: Logan Heffner, Auglaize Ag

15th: Chloe Agler, Auglaize Ag

https://www.limaohio.com/wp-content/uploads/sites/54/2019/09/web1_AllenCountyFair.jpg

Post navigation