Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Parker Bell, Madeline Gabes, Andrew Kurland, Kendra Langhals, Morgan Schimmoeller, Emma Stolly, TamDuc Tran, Kennedi Washington.

First honors: Beckett Bertke, Tobias Bucher, Brady Bullock, Harper Bunke, Morgan Burkholder, Tristan Campbell, Maykayla Caris, Kaiden Davis, Griffin Dawson, Chase DePalma, Kole Dodson, Adam Eddir, Delores Edlen, Rory Evans, Aryam Eyob, Kaden Fritchie, Jacob Frost, Caleb Fuller, Marah Garlock, Zachary Green, Morgan Grieshop, Troy Harper, Cade Hefner, Isabella Hile, Reagan Hill, Connor Hoops, Colton Hopson, Dalton Hopson, Karleigh Hutchins, Kylie Kennedy, Addison Lawson, Noah Ludwig, Chloe Massie, Summer McGue, Emily McKissick, Riley McVicker, Addison Melson, Shruthi Merugu, Bronson Metzger, Brady Miller, Ethan Misson, Ella Moritz, Jaila Music, Thaddeus Musto, Jackson Niesen, Alexa Noonan, William Owen, Cassandra Potter, Lauren Potts, Abigail Rivera, Ryan Salma, Kaylee Shipley, Olivia Smedley, Lujane Taja, Madelyn Treece, Laura Vega-Ortiz, Caden Vondran, Heaven Watkins, Zhenxuan Weng, Alexis Whetstone.

Second honors: Noah Brennan, Joshua Brenneman, Jace Clay, Lily Daley, Minhtri Dang, Aiden Dunahay, Aiden Elliott, Lauryn Fisher, Korbyn Gladen, Reese Graff, Annelise Graham, Jacob Hahn, Lyric Hauenstein, Kaylena Hawkins, Jaemie Heptinstall, Katelynn Hickman, Brian Kalnins, Evan King, Addison Kriegel, August LaGrande, Emery Lang, Nicholas Luna, Kallie McKinley, Jadin Miller, Aidan Minnick, Nicholas Molaski, Addison Neth, Olivia Osting, Brynn Patterson, Hunter Rose, Arieyon Rowe, Briley Ryan, Blake Shambarger, Lola Spieles, Gianna Staas, Zaleeyah Stephens, Amia Tibbs, Connor Vondrell, Alyssa Washam, Mercedes Wenning, Ikey White, Simon Wojtaszek.

Grade 6

Principal’s List: Tate Bender, Megan Carder, Marcus Crawford, Ashton Croft, Jack Fischbach, Isaiah Gibson, Asa Goodin, Maggie Jordan, Thomas Koh, Grace Meyer, Lilyana Nunnery, Ava Patel, Cameron Ridenour, Noah Scheid, Trinity Schumacher, Noah Sims, Matthew Stiles, Joel Stirn.

First honors: Caleb Bacome, Taye Bagan, Erika Bell, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, Evon Burk, Benjamin Caprilla, Logan Clark, Rachel Clymer, Maurice Colbert, Evan Conley, Giovanni Cumella, Carder Daily, Addison DuGranrut, Lucas Dunahay, Mindy Dye, Ashlynn Early, Gage Edwards, Alayna Evans, Layla Extine, Dashel Faulkner, Shayla Ford-Ogle, Lauren Frieson, Gianluca Fusillo, Ileana Garcia, Caiden Garlock, Michael Garlock, Jakya Gary, Bella Halbisen, Savannah Hohe, Jagger Hutchins, Adam Jmiai, Averie Jordan, Alexandria Karapondo, Beau Kyler, Marley Loescher, Kylee Longworth, Wyatt Mallett, Logan Market, Madison McClure, Emily McMurry, Jaxson McPheron, Caleb Miller, Gracie Monday, Kenidee Morgan, Kamryn Morris, Maddox Morrison, Madelyn Oakley, Ayodamola Ojo, Mackenzie Onan, Lourie Rigali, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Benjamin Rutter, Isabella Salem, Omar Salem, Bree Sawmiller, Ty Schaub, Zoe Schaub, Daniel Schiel, Allesiah Schiffler, Jack Schimmoeller, Jeremiah Schumann, Quincy Seddelmeyer, Halley Shirk, Ella Shultz, Thapnalee Southibounnorath, Corinne Sprague, Owen Steidl, Tyla Stiggers, Samantha Strange, Emma Stump, Madeline Warner, Jackson Weber, Brooklyn Wells, Cynthia Wilson, Lucy Wiltsie.

Second honors: Joshua Adams, Johnathan Bittings, Noah Bowsher, Timothy Clow, Makenna Daley, Antonio Delarosa, David Fogle, Morgan Ford, Rhett Fraser, Joseph Gearing, Grace Gould, Keeven Green, Kiara Grilliot, Izabella Guerrero, Riley Howard, Rayven James, Kent Jones, Ezra Miller, Caleb Mosier, Sophia Murray, Aniya Nichols, Jameson Parsley, Indeliza Reinicke, Akyus Richardson, Matthew Seals, Luke Suarez, Hannah Taylor, Roselynn Thomas-Lewis, Ezekiel Thompson, Aubrie Valenti, Norah Welly, Mariyah Williams.

Grade 7

Principal’s List: Kelly Cooper, Karina Delgado, Painter Drury, Grace Freiberger, Seth Grieshop, Daniel Koh, Rose Kottapalli, Andrew McKenzie, Salahuddin Mohammed, Noor Rutty, Isaac Sanders, Raquel Stallone, Lily Vondrell.

First honors: Cale Adams, Eric Bockey, Elijah Bucher, Mason Burgess, Gabriel Burke, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Carter Cleaves, Chloe Cleaves, Kaley Cotrell, Abigail Cover, Jenova DeBrosse, Hunter Drury, Dean Dunlap, Elizabeth Dunlap, Ribka Eyob, Carson Frost, Gracie Gibson, Alexander Goldsberry, Aryanah Groat-McGinnis, Emma Hahn, Paige Harris, Jesse Hensley, Nathanael Hollar, Austin Horn, Evan Jackson, Zachary Jordan, Cadence Krieger, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Madison Lang, Kylie Larimore, Vanessa Latimer, Samantha Lauck, James Leppla, Hannah Long, Dominic Lynch, Addison Maxwell, Alex McGuire, Perry Meredith, Payten Metzger, Brandon Miller, Olivia C. Miller, Olivia P. Miller, Mia Molina, Isabella Moore, Katherine Morrisey, Breanna Mullins, Brandy Neu, Gracie Nickolson, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ethan Parlapiano, Lena Parsley, Keeley Perez, Alexander Pisel, Ethan Pisel, Aiden Poland, Joshua Prusakiewicz, Blake Reaman, Evan Reidenbach, Adam Rigali, Taylor Ross, Ethan Ruff, Alaina Smith, Kaiden Smith, Riley Smith, Adelay Stover, Noah Swallow, Amelia Vega-Ortiz, Brook Walden, Anabelle Washam, Cole Whetstone, Annabell Winegardner, Cody Wooddell, Miranda Wright, Jayna Zeltner.

Second honors: Zoe Best, Sabrie Bodden, Emma Bowsher, Angelo Collins, Nathan Coulter, Madison Extine, Caiden Horn, Stella Lane, Aiden Lawson, Ethan Lewis, Kaden Lora, Derek Lyons, Akira Mosley, Jonah Myers, Chloe Nance, Lucia Pasion, Kylee Reed, Ellie Reidenbach, Andrew Smith, Samantha Smith, Cady Steele, Keira Vaske, Kendal Vogelgesang, Chloe Whetstone, Brynn Woods, Jacob Yoder.

Grade 8

Principal’s List: Elliot Beerline, Ruth Brenneman, Thomas Cover, Kayla Frost, Carter Kohli, Alexandra Mangini, Alora Patel, Abigail Runneals, Samantha Ruscio, Cathryn Starr, Haylee Wurm.

First honors: Orinayo Akomolafe, Haley Albano-Seitz, Megan Baker, Chase Beery, Jordan Bodine, Adelyn Bowers, Benjamin Bullock, Rodger Burden, Kaleigh Clark, Alton Clayton, Macmannus Davis, Kyra DeSantiago, Alanna Dorsey, Trey Downard, Christian Duran, Sage Ebling, Madeleine Finch, Jordan Frazier, Tobias Freiberger, Matteo Fusillo, Brady Gabes, Seth Gallup, Courtney Glick, Lily Graham, Calahan Hall, James Harbur, Dale Hempfling, Boston Howard, Michael Keysor, Logan King, Addison Kirchenbauer-Roney, Kaden Kohlrieser, Zachary Kurland, Nicholas LesCallett, Jazmin Loaiza Ordonez, Alexa Lyons, Chelsea Manuel, Dylan Martino, Alivia McClendon, Keerthi Merugu, Lauren Niesen, Zachary Noonan, Carter Owens, Charlize Pohlman, Mason Reed, Kathryn Rinesmith, Emily Rumbaugh, Ava Schaaf, Collin Scheid, Shandon Sewell, Leah Shawver, Lillyanna Shipley, Olivia Sias, Mason Stahl, Eli Starr, Alexander Stewart, Zander Sutter, Matthew Thompson, Grace Typpi, Logan Vorhees, Taylor White, Tyler Wicks, Alaina Williams, Keegan Wilson, Dariane Wolff, Aaron Zheng.

Second honors: Benjamin Barker, Jena Blanchong, Marjorie Cutshall, Alex Felter, Chloe Gemlick, Keziah Gibson, Noah Goens, Vayda Henman, Laina Hitchcock, Kelly Holmes, Emma Kyler, Tyler Lauck, Cole Marshall, Kameran McIntosh, Samantha McLoughlin, Austin Miller, Mckenna Miller, Wyatt Morgan, Joshua-Paul Myers, Zoee Nichols, Alexis Norton, Vanessa Paysen, Ania Pearson, Austin Rosebeck, Carter Sites, Kayla Smith, Kylee Smith, Falon Spencer, Reese Taviano, Jackson Tenwalde, Samuel Tenwalde, Ethan Truesdale, Kyra Vermillion, Jaden Wheeler.

Post navigation