Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Parker Bell, Kaiden Davis, Madeline Gabes, Kendra Langhals, Emma Stolly, Lujane Taja, TamDuc Tran.

First honors: Beckett Bertke, Tobias Bucher, Brady Bullock, Harper Bunke, Morgan Burkholder, Tristan Campbell, Maykayla Caris, Lily Daley, Minhtri Dang, Griffin Dawson, Chase DePalma, Kole Dodson, Aiden Dunahay, Delores Edlen, Aryam Eyob, Lauryn Fisher, Kaden Fritchie, Jacob Frost, Caleb Fuller, Marah Garlock, Zachary Green, Morgan Grieshop, Jacob Hahn, Troy Harper, Lyric Hauenstein, Cade Hefner, Jaemie Heptinstall, Reagan Hill, Connor Hoops, Colton Hopson, Dalton Hopson, Kylie Kennedy, Evan King, Addison Kriegel, Andrew Kurland, Addison Lawson, Noah Ludwig, Chloe Massie, Emily McKissick, Riley McVicker, Addison Melson, Shruthi Merugu, Bronson Metzger, Brady Miller, Aidan Minnick, Ethan Misson, Ella Moritz, Jaila Music, Thaddeus Musto, Jackson Niesen, Alexa Noonan, William Owen, Cassandra Potter, Lauren Potts, Abigail Rivera, Hunter Rose, Ryan Salma, Morgan Schimmoeller, Kaylee Shipley, Olivia Smedley, Gianna Staas, Amia Tibbs, Laura Vega-Ortiz, Kennedi Washington, Heaven Watkins, Alexis Whetstone.

Second honors: Noah Brennan, Joshua Brenneman, Blake Buetner, Kacie Carroll, Jace Clay, Reece Davidson, Adam Eddir, Aiden Elliott, Rory Evans, Joshua Flickinger, Lydia Frost, Korbyn Gladen, Annelise Graham, Blayke Grothjan, Kaylena Hawkins, Katelynn Hickman, Isabella Hile, Karleigh Hutchins, Anna Hyter, Harroun Jmiai, Jorja Kloeppel, Emery Lang, Nathan Luna, Nicholas Luna, Maddox McDonald, Summer McGue, Kallie McKinley, Nicholas Molaski, Rowen Morgan, Brailynn Murphy, Miya Nguyen, Brynn Patterson, Gabriel Rapp, Arieyon Rowe, Briley Ryan, Lola Spieles, Zaleeyah Stephens, Madelyn Treece, Caden Vondran, Connor Vondrell, Alyssa Washam, Zhenxuan Weng, Mercedes Wenning, Ikey White, Simon Wojtaszek, Maddison Wyble.

Grade 6

Principal’s List: Tate Bender, Benjamin Caprilla, Ashton Croft, Addison DuGranrut, Gage Edwards, Jack Fischbach, Caiden Garlock, Isaiah Gibson, Adam Jmiai, Maggie Jordan, Thomas Koh, Logan Market, Emily McMurry, Grace Meyer, Ava Patel, Cameron Ridenour, Isabella Salem, Noah Scheid, Thapnalee Southibounnorath, Matthew Stiles.

First honors: Joshua Adams, Caleb Bacome, Erika Bell, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, Evon Burk, Megan Carder, Logan Clark, Rachel Clymer, Evan Conley, Marcus Crawford, Giovanni Cumella, Carder Daily, Lucas Dunahay, Ashlynn Early, Layla Extine, Dashel Faulkner, Rhett Fraser, Lauren Frieson, Gianluca Fusillo, Ileana Garcia, Michael Garlock, Jakya Gary, Asa Goodin, Keeven Green, Olivia Hall, Gabriel Hile, Alexandria Karapondo, Beau Kyler, Marley Loescher, Kylee Longworth, Wyatt Mallett, Madison McClure, Jaxson McPheron, Caleb Miller, Gracie Monday, Kenidee Morgan, Kamryn Morris, Maddox Morrison, Caleb Mosier, Lilyana Nunnery, Madelyn Oakley, Ayodamola Ojo, Mackenzie Onan, Lourie Rigali, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Benjamin Rutter, Bree Sawmiller, Ty Schaub, Zoe Schaub, Daniel Schiel, Allesiah Schiffler, Jack Schimmoeller, Trinity Schumacher, Quincy Seddelmeyer, Halley Shirk, Ella Shultz, Noah Sims, Corinne Sprague, Owen Steidl, Tyla Stiggers, Joel Stirn, Samantha Strange, Emma Stump, Madeline Warner, Brooklyn Wells, Lucy Wiltsie.

Second honors: Taye Bagan, Noah Bowsher, Connor Brewer, James Caris, Makenna Daley, Mindy Dye, Allison Eisele, Alayna Evans, David Fogle, Shayla Ford-Ogle, Cole Gallup, Kayleigh Gibson, Max Goldsberry, Kiara Grilliot, Bella Halbisen, Reese Hefner, Savannah Hohe, Jagger Hutchins, Averie Jordan, Sophia Murray, Jameson Parsley, Samara Penager, Akyus Richardson, Omar Salem, Jeremiah Schumann, Matthew Seals, Hannah Taylor, Ezekiel Thompson, Jackson Weber, Norah Welly, Mariyah Williams.

Grade 7

Principal’s List: Cale Adams, Kelly Cooper, Rose Kottapalli, Andrew McKenzie, Evan Reidenbach, Noah Swallow, Lily Vondrell, Cole Whetstone.

First honors: Eric Bockey, Mason Burgess, Gabriel Burke, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Carter Cleaves, Chloe Cleaves, Grace Cohorn, Abigail Cover, Jenova DeBrosse, Karina Delgado, Kael Dodson, Hunter Drury, Painter Drury, Dean Dunlap, Elizabeth Dunlap, Madison Extine, Ribka Eyob, Grace Freiberger, Carson Frost, Alexander Goldsberry, Seth Grieshop, Aryanah Groat-McGinnis, Emma Hahn, Paige Harris, Jesse Hensley, Austin Horn, Evan Jackson, Zachary Jordan, Daniel Koh, Cadence Krieger, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Madison Lang, Vanessa Latimer, Samantha Lauck, James Leppla, Ethan Lewis, Hannah Long, Addison Maxwell, Alex McGuire, Perry Meredith, Payten Metzger, Brandon Miller, Olivia Miller, Salahuddin Mohammed, Mia Molina, Isabella Moore, Katherine Morrisey, Brandy Neu, Gracie Nickolson, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ethan Parlapiano, Lena Parsley, Keeley Perez, Alexander Pisel, Ethan Pisel, Aiden Poland, Joshua Prusakiewicz, Blake Reaman, Adam Rigali, Ethan Ruff, Noor Rutty, Isaac Sanders, Alaina Smith, Riley Smith, Raquel Stallone, Adelay Stover, Keira Vaske, Amelia Vega-Ortiz, Anabelle Washam, Chloe Whetstone, Annabell Winegardner, Cody Wooddell, Brynn Woods, Miranda Wright, Jayna Zeltner.

Second honors: Zoe Best, Sabrie Bodden, Emma Bowsher, Elijah Bucher, Donavyn Campbell, Angelo Collins, Nathan Coulter, Gracie Gibson, Asher Hedquist, Stella Lane, Aiden Lawson, Kaden Lora, Olivia Miller, Akira Mosley, Chloe Nance, Nicholas Pasion, Joseph Perkins, MaKayla Ross, Taylor Ross, Kaiden Smith, Cady Steele, Kaleigh Thomas, Brook Walden.

Grade 8

Principal’s List: Addison Kirchenbauer-Roney, Carter Kohli, Carter Owens, Alora Patel, Kathryn Rinesmith, Samantha Ruscio, Haylee Wurm.

First honors: Orinayo Akomolafe, Haley Albano-Seitz, Elliot Beerline, Chase Beery, Jordan Bodine, Adelyn Bowers, Ruth Brenneman, Benjamin Bullock, Rodger Burden, Alton Clayton, Thomas Cover, Macmannus Davis, Kyra DeSantiago, Sage Ebling, Madeleine Finch, Tobias Freiberger, Kayla Frost, Matteo Fusillo, Brady Gabes, Lily Graham, Calahan Hall, James Harbur, Dale Hempfling, Boston Howard, Kaden Kohlrieser, Zachary Kurland, Alexa Lyons, Alexandra Mangini, Chelsea Manuel, Dylan Martino, Garrett McLay, Keerthi Merugu, Austin Miller, Lauren Niesen, Zachary Noonan, Charlize Pohlman, Mason Reed, Abigail Runneals, Ava Schaaf, Collin Scheid, Shandon Sewell, Leah Shawver, Lillyanna Shipley, Cathryn Starr, Eli Starr, Zander Sutter, Grace Typpi, Jaden Wheeler, Alaina Williams, Keegan Wilson, Aaron Zheng.

Second honors: Megan Baker, Benjamin Barker, Kaleigh Clark, Alanna Dorsey, Trey Downard, Christian Duran, Jordan Frazier, Seth Gallup, Chloe Gemlick, Keziah Gibson, Courtney Glick, Noah Goens, Logan King, Emma Kyler, Cole Marshall, Alivia McClendon, Kameran McIntosh, Zoee Nichols, Alexis Norton, Landon Parent, Vanessa Paysen, Austin Rosebeck, Emily Rumbaugh, Olivia Sias, Falon Spencer, Alexander Stewart, Logan Vorhees, Taylor White.

Post navigation