Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Parker Bell, Harper Bunke, Kaiden Davis, Chase DePalma, Kole Dodson, Kaden Fritchie, Caleb Fuller, Cade Hefner, Andrew Kurland, Kendra Langhals, Emily McKissick, Riley McVicker, Addison Melson, Ella Moritz, Alexa Noonan, William Owen, Abigail Rivera, TamDuc Tran.

First honor roll: Beckett Bertke, Aiden Biss, Noah Brennan, Joshua Brenneman, Jeanie Brownell, Tobias Bucher, Blake Buetner, Brady Bullock, Morgan Burkholder, Tristan Campbell, Maykayla Caris, Jace Clay, Lily Daley, Minhtri Dang, Reece Davidson, Griffin Dawson, Kate Dresvyannikov, Aiden Dunahay, Adam Eddir, Delores Edlen, Rory Evans, Aryam Eyob, Jacob Frost, Lydia Frost, Brydon Fuhrman, Madeline Gabes, Marah Garlock, Korbyn Gladen, Reese Graff, Zachary Green, Morgan Grieshop, Jacob Hahn, Maxwell Harbur, Lyric Hauenstein, Katelynn Hickman, Isabella Hile, Reagan Hill, Colton Hopson, Dalton Hopson, Karleigh Hutchins, Anna Hyter, Kylie Kennedy, Evan King, Emery Lang, Addison Lawson, Noah Ludwig, Nathan Luna, Chloe Massie, Summer McGue, Kallie McKinley, Ian McLay, Lahkyn McPheron, Shruthi Merugu, Bronson Metzger, Brady Miller, Jadin Miller, Aidan Minnick, Ethan Misson, Brailynn Murphy, Jaila Music, Thaddeus Musto, Addison Neth, Jackson Niesen, Madeline Nott, Olivia Osting, Cassandra Potter, Lauren Potts, Hunter Rose, Arieyon Rowe, Briley Ryan, Ryan Salma, Morgan Schimmoeller, Adisyn Shellenbarger, Kaylee Shipley, Olivia Smedley, Isaiah Starr, Zaleeyah Stephens, Emma Stolly, Elias Stover, Lujane Taja, Amia Tibbs, Madelyn Treece, Laura Vega-Ortiz, Caden Vondran, Kennedi Washington, Zhenxuan Weng, Mercedes Wenning, Alexis Whetstone, Maddison Wyble.

Second honor roll: Kacie Carroll, Cloey Coulter, Haley Dunifon, Peter Dwyer, Cayden Edwards, Aiden Elliott, Lauryn Fisher, Joshua Flickinger, Blayke Grothjan, Troy Harper, Benjamin Harris, Harroun Jmiai, Kestahn Jones, Addison Kriegel, August LaGrande, Antwon Lawrence, Maddox McDonald, Lilly Miller, Nicholas Molaski, Rowen Morgan, Miya Nguyen, Preston Parlapiano, Brynn Patterson, Carly Potter, Gabriel Rapp, Zoe Reidenbach, Lola Spieles, Gianna Staas, Layla Stewart, Lilliana Swinehart, Bella Thompson, Kolt Thompson, Brooklyn Treece, Connor Vondrell, Alyssa Washam, Heaven Watkins, Shelby Watkins, Hannah Wheeler, Ikey White, Simon Wojtaszek, Amara Worthy.

Grade 6

Principal’s List: Erika Bell, Tate Bender, Benjamin Caprilla, Megan Carder, Rachel Clymer, Evan Conley, Marcus Crawford, Ashton Croft, Carder Daily, Jakya Gary, Isaiah Gibson, Adam Jmiai, Maggie Jordan, Thomas Koh, Marley Loescher, Grace Meyer, Ava Patel, Cameron Ridenour, Isabella Salem, Noah Scheid, Trinity Schumacher, Noah Sims, Matthew Stiles.

First honor roll: Caleb Bacome, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, Evon Burk, Logan Clark, Giovanni Cumella, Makenna Daley, Antonio Delarosa, Addison DuGranrut, Lucas Dunahay, Ashlynn Early, Gage Edwards, Alayna Evans, Layla Extine, Jack Fischbach, Lauren Frieson, Gianluca Fusillo, Caiden Garlock, Michael Garlock, Asa Goodin, Bella Halbisen, Jagger Hutchins, Averie Jordan, Alexandria Karapondo, Beau Kyler, Kylee Longworth, Wyatt Mallett, Logan Market, Emily McMurry, Jaxson McPheron, Caleb Miller, Ezra Miller, Gracie Monday, Kenidee Morgan, Kamryn Morris, Maddox Morrison, Caleb Mosier, Sophia Murray, Drew Neidemire, Lilyana Nunnery, Madelyn Oakley, Ayodamola Ojo, Mackenzie Onan, Akyus Richardson, Lourie Rigali, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Benjamin Rutter, Omar Salem, Bree Sawmiller, Ty Schaub, Zoe Schaub, Daniel Schiel, Allesiah Schiffler, Jack Schimmoeller, Jeremiah Schumann, Quincy Seddelmeyer, Halley Shirk, Ella Shultz, Thapnalee Southibounnorath, Corinne Sprague, Owen Steidl, Tyla Stiggers, Joel Stirn, Samantha Strange, Emma Stump, Ezekiel Thompson, Madeline Warner, Jackson Weber, Brooklyn Wells, Norah Welly, Lucy Wiltsie,

Second honor roll: Taye Bagan, Connor Brewer, James Caris, Maurice Colbert, Mindy Dye, Allison Eisele, Dashel Faulkner, Morgan Ford, Rhett Fraser, Ileana Garcia, Kayleigh Gibson, Seth Gilbert, Keeven Green, Kiara Grilliot, Izabella Guerrero, Olivia Hall, Reese Hefner, Savannah Hohe, Riley Howard, Kent Jones, Madison McClure, Aniya Nichols, Jameson Parsley, Indeliza Reinicke, Alexis Rowe, Caitlyn Smitheram, Talin Stewart, Luke Suarez, Hannah Taylor, Aubrie Valenti.

Grade 7

Principal’s List: Kelly Cooper, Abigail Cover, Rose Kottapalli, Andrew McKenzie, Raquel Stallone.

First honor roll: Cale Adams, Eric Bockey, Sabrie Bodden, Mason Burgess, Gabriel Burke, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Carter Cleaves, Chloe Cleaves, Angelo Collins, Nathan Coulter, Maddalynn Dailey, Karina Delgado, Kael Dodson, Leah Dresvyannikov, Hunter Drury, Painter Drury, Dean Dunlap, Madison Extine, Ribka Eyob, Grace Freiberger, Carson Frost, Gracie Gibson, Alexander Goldsberry, Seth Grieshop, Aryanah Groat-McGinnis, Asher Hedquist, Jesse Hensley, Austin Horn, Evan Jackson, Zachary Jordan, Kyle Kalla, Daniel Koh, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Madison Lang, Vanessa Latimer, Samantha Lauck, James Leppla, Ethan Lewis, Hannah Long, Kaden Lora, Addison Maxwell, Alex McGuire, Perry Meredith, Payten Metzger, Olivia Miller, Salahuddin Mohammed, Mia Molina, Isabella Moore, Chloe Nance, Brandy Neu, Gracie Nickolson, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ethan Parlapiano, Lena Parsley, Keeley Perez, Ethan Pisel, Aiden Poland, Joshua Prusakiewicz, Blake Reaman, Evan Reidenbach, Adam Rigali, Noor Rutty, Isaac Sanders, Alaina Smith, Riley Smith, Adelay Stover, Noah Swallow, Amelia Vega-Ortiz, Lily Vondrell, Makenzie Walker, Anabelle Washam, Chloe Whetstone, Cole Whetstone, Annabell Winegardner, Cody Wooddell, Miranda Wright, Jayna Zeltner.

Second honor roll: Chloie Bennett, Zoe Best, Emma Bowsher, Elijah Bucher, Grace Cohorn, Kaley Cotrell, Jenova DeBrosse, Kiah Dodson, Elizabeth Dunlap, Berkley Fisher, Emma Hahn, Colten Horn, Oscar Hugebeck, Danielle Jones, Gabriella Jones, Cadence Krieger, Kylie Larimore, Aiden Lawson, Dominic Lynch, Derek Lyons, Brandon Miller, Olivia Miller, Katherine Morrisey, Jonah Myers, Noah Neth, Ella Padgett, Lucia Pasion, Nicholas Pasion, Alexander Pisel, Christian Powell, Kylee Reed, MaKayla Ross, Melissa Settlemire, Andrew Smith, Kaiden Smith, Samantha Smith, Cady Steele, Kendal Vogelgesang, James Werst, Brynn Woods, Jacob Yoder.

Grade 8

Principal’s List: Ruth Brenneman, Matteo Fusillo, Carter Kohli, Lauren Niesen, Alora Patel, Kathryn Rinesmith, Samantha Ruscio, Zander Sutter.

First honor roll: Orinayo Akomolafe, Haley Albano-Seitz, Elliot Beerline, Chase Beery, Jordan Bodine, Benjamin Bullock, Rodger Burden, Kaleigh Clark, Thomas Cover, Kyra DeSantiago, Christian Duran, Sage Ebling, Jude Finch, Madeleine Finch, Jordan Frazier, Tobias Freiberger, Kayla Frost, Seth Gallup, Courtney Glick, Lily Graham, Calahan Hall, James Harbur, Vayda Henman, Laina Hitchcock, Boston Howard, Michael Keysor, Logan King, Addison Kirchenbauer-Roney, Kaden Kohlrieser, Zachary Kurland, Emma Kyler, Alexa Lyons, Alexandra Mangini, Dylan Martino, Keerthi Merugu, Carter Owens, Vanessa Paysen, Charlize Pohlman, Mason Reed, Ava Schaaf, Collin Scheid, Shandon Sewell, Leah Shawver, Lillyanna Shipley, Olivia Sias, Cathryn Starr, Eli Starr, Reese Taviano, Jackson Tenwalde, Grace Typpi, Alaina Williams, Keegan Wilson, Dariane Wolff, Haylee Wurm, Aaron Zheng.

Second honor roll: Megan Baker, Adelyn Bowers, Alton Clayton, Macmannus Davis, Alanna Dorsey, Trey Downard, Chloe Gemlick, Keziah Gibson, Paul Harmon, Dale Hempfling, Morgan Kennedy, Jazmin Loaiza Ordonez, Chelsea Manuel, Cole Marshall, Kameran McIntosh, Garrett McLay, Austin Miller, Hayden Miller, Zoee Nichols, Zachary Noonan, Landon Parent, Emily Rumbaugh, Abigail Runneals, Christopher Snider, Falon Spencer, Mason Stahl, Matthew Thompson, Kyra Vermillion, Logan Vorhees, Jaden Wheeler, Taylor White, Tyler Wicks.

Post navigation