Shawnee Middle School


Grade 5

Principal’s List: Caiden Garlock, Isaiah Gibson, Thomas Koh, Kenidee Morgan, Ava Patel, Cameron Ridenour, Benjamin Rutter, Isabella Salem, Noah Sims, Thapnalee Southibounnorath, Matthew Stiles.

First honors: Joshua Adams, David Back, Caleb Bacome, Erika Bell, Tate Bender, Aaron Beraki, Mackenzie Brickner, Benjamin Caprilla, Megan Carder, Logan Clark, Rachel Clymer, Evan Conley, Marcus Crawford, Ashton Croft, Giovanni Cumella, Carder Daily, Addison DuGranrut, Lucas Dunahay, Gage Edwards, Layla Extine, Jack Fischbach, Michael Garlock, Jakya Gary, Asa Goodin, Keeven Green, Lindsey Hardesty, Gabriel Hile, Savannah Hohe, Adam Jmiai, Maggie Jordan, Alexandria Karapondo, Marley Loescher, Kylee Longworth, Wyatt Mallett, Logan Market, Emily McMurry, Jaxson McPheron, Grace Meyer, Caleb Miller, Gracie Monday, Kamryn Morris, Maddox Morrison, Caleb Mosier, Lilyana Nunnery, Madelyn Oakley, Ayodamola Ojo, Mackenzie Onan, Indeliza Reinicke, Lourie Rigali, Lea Rudasill, Cooper Rummel, Omar Salem, Bree Sawmiller, Zoe Schaub, Noah Scheid, Daniel Schiel, Jack Schimmoeller, Trinity Schumacher, Quincy Seddelmeyer, Halley Shirk, Corinne Sprague, Owen Steidl, Tyla Stiggers, Joel Stirn, Samantha Strange, Emma Stump, Tanner Taviano, Hannah Taylor, Kayleigh VonDeylen, Mariyah Williams.

Second honors: Olisaemeka Anigbogu, Jordyn Blausey, Connor Brewer, Makenna Daley, Mindy Dye, Ashlynn Early, Allison Eisele, Alayna Evans, Dashel Faulkner, Rhett Fraser, Lauren Frieson, Joseph Gearing, Bella Halbisen, Reese Hefner, Riley Howard, Gabriel Jamison, Tayma Jmiai, Kent Jones, Beau Kyler, Emily Lyon, Drew Neidemire, Jameson Parsley, Akyus Richardson, Alexis Rowe, Mariah Schimmoeller, Jeremiah Schumann, Ella Shultz, Luke Suarez, Ezekiel Thompson, Madeline Warner, Jackson Weber, Brooklyn Wells.

Grade 6

Principal’s List: Cale Adams, Mason Burgess, Jackson Carpenter, Shashank Chanamolu, Kelly Cooper, Abigail Cover, Karina Delgado, Painter Drury, Seth Grieshop, Daniel Koh, Rose Kottapalli, Vanessa Latimer, Samantha Lauck, James Leppla, Hannah Long, Alex McGuire, Andrew McKenzie, Perry Meredith, Payten Metzger, Salahuddin Mohammed, Mia Molina, Lena Parsley, Ethan Pisel, Raquel Stallone, Noah Swallow, Lily Vondrell.

First honors: Tristan Anderson, Chloie Bennett, Zoe Best, Tyson Bevilockway, Eric Bockey, Elijah Bucher, Gabriel Burke, Carter Cleaves, Chloe Cleaves, Declan Coffey, Grace Cohorn, Angelo Collins, Alistair Conrath, Preston Coppler, Nathan Coulter, Maddalynn Dailey, Jenova DeBrosse, Kael Dodson, Kiah Dodson, Leah Dresvyannikov, Hunter Drury, Dean Dunlap, Elizabeth Dunlap, Madison Extine, Ribka Eyob, Grace Freiberger, Carson Frost, Triniti Frueh, Gracie Gibson, Alexander Goldsberry, Aryanah Groat-McGinnis, Emma Hahn, Jesse Hensley, Austin Horn, Colten Horn, Taylor Hudson, Oscar Hugebeck, Evan Jackson, Zachary Jordan, Kyle Kalla, Rylie Lamb, Cohen Lampton, Madison Lang, Kylie Larimore, Aiden Lawson, Dominic Lynch, Addison Maxwell, Brandon Miller, Olivia C. Miller, Olivia P. Miller, Isabella Moore, Katherine Morrisey, Jonah Myers, Chloe Nance, Noah Neth, Brandy Neu, Gracie Nickolson, Avalena Nunnery, Matthew Owen, Ella Padgett, Ethan Parlapiano, Lucia Pasion, Nicholas Pasion, Keeley Perez, Joseph Perkins, Alexander Pisel, Aiden Poland, Joshua Prusakiewicz, Blake Reaman, Evan Reidenbach, Rachel Riepenhoff, Adam Rigali, MaKayla Ross, Taylor Ross, Noor Rutty, Joseph Schimmoeller, Alaina Smith, Kaiden Smith, Riley Smith, Adelay Stover, Amelia Vega-Ortiz, Makenzie Walker, Anabelle Washam, Brielle Washington, James Werst, Chloe Whetstone, Cole Whetstone, Annabell Winegardner, Miranda Wright, Jayna Zeltner.

Second honors: Jesse Back, Nevaeh Blauvelt, Sabrie Bodden, Emma Bowsher, Bailey Bullock, Kaley Cotrell, Andrew Eisele, Paige Harris, Asher Hedquist, Nathanael Hollar, Danielle Jones, Gabriella Jones, Tyler Kimmet, Gwyneth Kitchen, Stella Lane, Ethan Lewis, Garrett Looney, Brieonna Makley, Hannah Morrison, Kylee Reed, Melissa Settlemire, Andrew Smith, Samantha Smith, Cady Steele, Paige Talboom, Kaleigh Thomas, Ava Thompson, Keira Vaske, Kendal Vogelgesang.

Grade 7

Principal’s List: Ruth Brenneman, Benjamin Bullock, Kyra DeSantiago, Carter Kohli, Dylan Martino, Zoee Nichols, Lauren Niesen, Alora Patel, Mason Reed, Samantha Ruscio, Alaina Williams, Haylee Wurm.

First honors: Orinayo Akomolafe, Haley Albano-Seitz, Megan Baker, Elliot Beerline, Chase Beery, Alexandra Blatter, Jordan Bodine, Adelyn Bowers, Rodger Burden, Kaleigh Clark, Thomas Cover, Macmannus Davis, Alanna Dorsey, Trey Downard, Christian Duran, Sage Ebling, Madeleine Finch, Tobias Freiberger, Kayla Frost, Matteo Fusillo, Seth Gallup, Courtney Glick, Calahan Hall, James Harbur, Vayda Henman, Boston Howard, Michael Keysor, Logan King, Addison Kirchenbauer-Roney, Kaden Kohlrieser, Zachary Kurland, Alexa Lyons, Alexandra Mangini, Chelsea Manuel, Cole Marshall, Alivia McClendon, Keerthi Merugu, Hayden Miller, Mckenna Miller, Zachary Noonan, Carter Owens, Kathryn Rinesmith, Emily Rumbaugh, Abigail Runneals, Ava Schaaf, Collin Scheid, Shandon Sewell, Leah Shawver, Lillyanna Shipley, Olivia Sias, Mason Stahl, Eli Starr, Reese Taviano, Logan Vorhees, Jaden Wheeler, Keegan Wilson, Aaron Zheng.

Second honors: Madison Barnett, Braxton Bowes, Alton Clayton, Carter Fay, Jordan Frazier, Brady Gabes, Chloe Gemlick, Keziah Gibson, Noah Goens, Ian Gould, Lily Graham, Morgan Kennedy, Emma Kyler, Austin Miller, Chase Morgan, Grace Muter, Joshua-Paul Myers, Landon Parent, Vanessa Paysen, Charlize Pohlman, Cathryn Starr, Zander Sutter, Samuel Tenwalde, Taylor White, Dariane Wolff.

Grade 8

Principal’s List: Peyton Andrews, Delaney Brinkman, Lillian Cleaves, Keaton Cooper, Cara DeBrosse, Jake Fraser, Karrington Green, Kennedy Jensen, Paige Maxwell, Peyton Meredith, Taylor Morris, Kaitlyn Phillips, Brianna Ridenour, Aaron Stirn, Kaelan Swallow, Hannah Walters, Perri Webb.

First honors: Myles Aldrich, Justin Altenbach, Matthew Azzarello, Matthew Baker, Nicholas Bean, Taylor Bechtel, Luke Brogee, Alayna Brown, Evan Bunke, Natalie Burgess, Evan Clayton, Gwendolyn Conley, Hailee Conrad, Luke Cowan, Kaitlyn Curl, Marissa Daley, Delaney Dawson, Ethan Delgado, Ireland Fay, Alivia Fritchie, Jessica Gantz, Cienna Gossard, Luna Graff, Elizabeth Hahn, Adeline Hilden, Cruz Hunter, Brandon Hynes, Seth Jordan, Tyler Jordan, Avery Keysor, Jori Kies-Everman, Aimee Kloeppel, Lillian Knight, Spencer Knott, Kyler Lampton, Grace-Anne Larschied, Bridgette Lewis, Cole Lewis, Ava Lockwood, Zoe Ludwig, Drew Market, Jacob Miller, Payton Modschiedler, Lorilei Moore, Tessa Mulcahy, Connor Neidemire, Madilyn Paphanchith, Dynah Parnitzke, Colin Pasion, Grace Paton, Elyse Perez, Ashlen Peters-Wills, Karlyn Rex, Mariah Richardson, Nathaniel Robertson, Cadence Rowe, Ta’Miah Sanders, Aden Schimpf, Ty Shellenbarger, Zoe Smith, Brooklyn Snider, Dylan Spainhower, Kyla Sprague, Tessa Stahler, Caleb Steidl, Taylor Stumbaugh, Aniya Washington, Audrey Wheeler, Damian Williams, Tyler Windau.

Second honors: Evan Anderson, Bianca Barron, Anthony Best, Beau Blake, Jacob Clemens, Noah Daniels, Nica Delgado, Ryan Figgins, Ayden Fisher, Alison Giffin, Grace Green, Garrett Hicks, Isaiah Johns, Jenna Kohli, Collin McGue, Kacey Metzger, Seth Mikesell, Noah Mosier, Damion Music, Liam Nance, Carlin Phipps, Derek Rhodes, Mia Rosas, Gabriel Rutter, Jessica Sampson, Emma Schumann, Jack Shivley, Hannah Soule, Madison Stayonovich, Carson Stewart, Paige Taylor, Paige Thatcher, Keegan Thompson, Riley Weber.

Post navigation