Miller City-New Cleveland schools


High school

A

Grade 9: Lauren Hermiller, Grace Homier, Abigail Reyna, Grace Schroeder, Maggie Schroeder.

Grade 10: Anthony Inkrott, Collin Oedy, Kylie Peck, Emma Recker, Daniel Siebeneck, Kaydee Stant.

Grade 11: Gabriella Dershem, Cody Ellerbrock, Emily Warnimont.

Grade 12: Jordan Barlage, Brandon Cox, Jeremy DeMuth, Mark Kuhlman, Chloe Lammers, Makenna Lehman, Elena Niese, Emily Niese, Tyson Niese, Allison Ruhe, Hannah Schimmoeller, Regina Schnipke, Abigail Schroeder, Dominic Schroeder, Madison Schroeder, Tyler Schroeder, Madelyn Siebeneck.

Hall of Fame

Grade 9: Aubrey Knueven, Adrienne Kuhlman, Kayleen Maas, Thomas Michel, Autumn Niese, Ross Niese, Madeline Otto, Reese Recker.

Grade 10: Evelyn Burwell, Nathan DeMuth, Katelyn Kuhlman, Sofie VanWezel, Dakota Warnimont.

Grade 11: Maranda Berger, Donald Ellerbrock, Abby Niese, Amanda Schroeder, Renae Schroeder, Aiden Searfoss, Collin Sheets, Megan Verhoff, Zachary Warnimont, Elizabeth Westrick.

Grade 12: Dylan Altman, Tanner Inkrott, Drew Johnston, Meggan Meyer, Kylie Niese, Megan Niese, Tess Niese, Noah Otto, Caleb Vennekotter, Nicole Warnimont, Paige Wenzinger.

Honor Roll

Grade 9: Emma Barlage, Hannah Brown, Jonathan Burgei, Madison Ellerbrock, Natalie Koenig, Peyton Niese, Trevor Niese, Devin Pester, Corbin Ruck, Lilia Schnipke, Autumn Searfoss, Brent Verhoff.

Grade 10: Zachary Giesken, Mitchel Konst, Connor Niese, Matthew Niese, Madison Ruhe, Cayla Troyer, Olivia Troyer.

Grade 11: Kylie Berner, Tessa Brinkman, Reid Carr, Josiah Ellerbrock, Ralph Inkrott, Brittany Kuhlman, Luke Lammers, Cole Niese, Luke Peck, Ashley Schroeder, Stevan Stechschulte, Boyd Vance, Austin Wagner.

Grade 12: Emily Altenbach-Handshoe, Lauren Gable, Mitchell Gable, Jacob Hermiller, Alisha Hoffman, Samuel Keesler, Marci Schroeder, Brianne Troyer.

Middle school

A

Grade 6: Chelsea Erford, Kamryn Miller, Isabel Reyna, Evan Schroeder.

Grade 7: Carley Hermiller, Connor Hermiller, Emily Niese, Grant Palte, Grace Pfau.

Grade 8: Nicole Ellerbrock, Samuel Ellerbrock, Alexis Heuerman, Gavin Inkrott, Abigail Long, Evan Niese, Tessa Oedy, Zachary Rieman, Austin Ruhe, Marie Schroeder, Karley Stant.

Hall of Fame

Grade 6: Cole Blankemeier, Ethan T. Ellerbrock, Madalyn Erford, Carson Lehman, Karyssa Long, Taylor Michel, Silas Niese, Ava Ruck, Jordan Schnipke, Owen Tobe.

Grade 7: Kiana Gable, Alvin Homier, Corrie Schroeder, Tori Wenzinger, Taylor Wilhelm.

Grade 8: Raegan Cox, Payton Ford, Abigail Lammers, Alyson Michel, Kristina Riepenhoff, Abigail Teders, Caleb Warnimont.

Honor Roll

Grade 6: Ethan Barlage, Molly Inkrott, Brent Koenig, Jared Niese, Andon Ruhe, Aaron Schnipke, Samantha Siebeneck, Danielle Siefker, Jonathan Wank, Chelsea Wilhelm.

Grade 7: Samantha DeMuth, Megan Ellerbrock, Philip Ellerbrock, Nicolette Inkrott, Aleya Lacock, Tessa Long, Eli Niese, Liberty Niese, Jaleigh Nuveman, Elizabeth Otto, Ava Rosengarten, Ashton Thome, Thomas Weis.

Grade 8: Alexis Banks, Jackson Blankemeier, Bryce Hoffman, Jaden Nuveman, Dillon Peck, Joseph Schnipke, Ryan Schroeder, Tava Schroeder, Aaron Siebeneck, Brian Wank, Austin Wilhelm.

Post navigation