Minster junior high and high schools


First Posted: 2/3/2015

Grade 7

Highest Honors: Luke Barga, Andrew Heitkamp, Luke Jacobs, Rachel Kitzmiller, Trent Roetgerman, Grant Voisard, Averi Wolf, Kaitlyn Wolf.

High Honors: Casey Blanco, Morgan Dues, Austin Felice, David Gabel, Laney Hemmelgarn, Alex Heuker, Courtney Kemper, Sierra Lentz, Gwen Meiring, Jacob Niemeyer, Krista Poeppelman, Margaret Puthoff, Shelby Ranly, Mara Schmiesing, Devon Schultz, Dylan Sharp, Emily Stubbs, Samantha Trego, Emma Watcke, Sam Werling, Ethan Westerheide, Jacob Wissman, Ben Wuebker, Liv Wuebker.

Honors: Genoa Arling, Kaden Baker, Mackenzie Bohman, Austin Brown, Jaccob Byers, Dustin Frericks, Royce Glass, Daniel Gottschalk, Logan Heitkamp, Isaac Heuker, Grant Koenig, Evan Mescher, Makenna Meyer, Craig Monnin, Ivory Oakes, Emma Olberding, Ethan Otting, Isaiah Otting, Gabe Philipps, Carson Prenger, Spencer Prenger, Kyle Riethman, Jacob Salazar, Alex Schmitmeyer, Victoria Sevier, Logan Sharp, Stone Weigandt, Grant Wendeln, Josie Winner, Madison Wiss.

Grade 8

Highest Honors: Kaitlynn Albers, Augustine Boehnlein, Taylor Homan.

High Honors: Jonathan Albers, Skylar Albers, Hanna Boate, Presley Byers, Lauren Dwenger, Courtney Ernst, Macy Gehret, Ansley Heid, Jack Heitbrink, Michael Ketner, Jacob Larger, Logan Lazier, Madeline Magoto, Krista McGee, Dawson Oldiges, Hannah Pack, Lillian Pelletier, Jenna Poeppelman, Courtney Prenger, Jay Prenger, Emily Schwieterman, Kayla Schwieterman, Taylor Watercutter, Kaycie Wissman, Brooke Wolf, Demaris Wolf.

Honors: Lindsey Albers, Danielle Barhorst, Grant Beair, Natalie Bensman, Derek Bertke, Katherine Dircksen, Owen Dorsten, Noah Enneking, Jessica Falk, Cody Frericks, Olivia Grillot, Faith Hagelberger, Lawrence Hernandez, Aaron Huwer, Harley Koverman, Broc Miller, Jack Pleiman, Karly Richard, Sam Schmiesing, Elijah Siegrist, Emma Snyder, Morgan Tumbusch, Evelyn Wetterich, Joseph Winner, Jacob Yeager.

Freshmen

Highest Honors: Grace Butler, Allison Fischer, Erin Keller, Adam Knapke, Jenna Nixon, Alice Schmiesing, Isaac Schmiesing, Pilar Slonkosky, Maya Watercutter, Cricket Wuebker.

High Honors: Jordan Berelsman, Claire Borgerding, Andrew Broering, Ryan Cavanaugh, Mya Dirksen, Cassie Francis, Remy Francis, Veronika Gottschalk, Allison Grieshop, Taylor Hoying, Alec Huber, Jared Huelsman, Hannah Koenig, Taylor Kogge, Morgan Kuether, Rebecca Lehmkuhl, Paige Philipps, Carter Pohl, Joshua Riethman, Emma Schmiesing, Paige Thobe, Carlie Watkins, Regan Wuebker.

Honors: Daniel Becker, Gavin Bernhold, Anthony Boehnlein, Collin Bornhorst, Abigail L. Brown, Rene Gabel, Aria Gibson, Emma Goodwin, Lauren Hagelberger, Jared Heitkamp, Catherine Hilgefort, Jacob Hoying, Jeremy Kauffman, Katherine Perryman, Carley Prenger, Morgan Raible, Seth Reeves, Kayla Steger, Logan Tebbe, Kendra Thien.

Sophomores

Highest Honors: Alison Borgerding, Colleen Jutte, Morgan Pohl, Jennifer Trzaska.

High Honors: Carly Barhorst, Hayley Baumer, Lisa Borges, Jordan Brackman, Isaac Dorsten, Caleb Francis, Ava Goebel, Jordyn Heitbrink, Sarah Huwer, Aaron Kitzmiller, Savanah Luthman, Alex Oldiges, Paige Purdy, Sara Ripploh, Lindsay Roetgerman, Catherine Schindler, Nathan Schwieterman, Maddison Stewart, Benjamin Stubbs, Michelle Westerbeck, Amanda Winner.

Honors: Alejandro Blanco, Leah Brandewie, Samuel Dircksen, Macey Elder, Zoe Heid, Morgan Koverman, Hailey Oldiges, Noah Poeppelman, Kyle Prenger, Hallie Sherman.

Juniors

Highest Honors: Kaci Bornhorst, Benjamin Butler, Mya Francis, Evan Huelsman, LeAnn Huelsman, Joshua Nixon, Hannah Schmitmeyer, Katie Wuebker.

High Honors: Katherine Burke, Jesse Burkhead, Erin Cavanaugh, Jacob Dues, Alexander Eiting, Zachary Eiting, Peter Falk, Reid Frick, Kyle Heitkamp, Morgan Heuker, Brett Hoelscher, Margaret Meiring, Ethan Monnin, Peter Ranly, Madison Schmidt, Jacob Stechschulte, Chad Stoner, Cortney Thien, Jared Thobe, Conner Tumbusch.

Honors: Jessica Berelsman, Adam Boehnlein, Adam Bornhorst, Jenna Collins, Dane Dahlinghaus, Logan Deloye, Austin Dwenger, Jacob Enneking, Derek Grieshop, Wesley Kogge, Hannah Kuether, Pierce McGowan, Laura Meyer, Brooke Monnin, Joshua Otting, Maxwell Pelletier, Jack Poeppelman, Lindsey Schmidt, Jason Schultz, Julia Slonkosky.

Seniors

Highest Honors: Maria Heckman, Cassandra Jutte, Rebekah Monnin, Joseph Trzaska.

High Honors: Alicia Arling, Elizabeth Baker, Gabrielle Barga, Caleb Broering, Carlin Elder, Andrew Fausey, Xavier Francis, Megan Hilgefort, Blake Mallory, Bridget McGowan, Mariah McKenzie, Taylor Meiring, Danielle Monnin, James Nixon, Erica Oldiges, Alana Poeppelman, Nathan Riethman, Lauren Roetgerman, Samuel Schindler, Jenna Sekas, Matthew Trushaw, Rachel Wehrman, Nicole Will.

Honors: Logan Arnold, Maurice Bornhorst, Mara Cull, Samuel Dues, Citlali Elena, Jonathan Fausey, Gabe Goodwin, Abigayle Hausfeld, RaeAnne Heitkamp, Marissa Luthman, Logan Pack, Drew Ripploh, Abigail Snyder, Elijah Wolf, Alexis Wuebker.

Post navigation