Allen East high and middle schools


First Posted: 4/1/2015

3.0 to 3.9

Grade 7: Abigail Baughman, Nicholas Baughman, Kira Birchfield, Ethan Boday, Carter Burden, Hayley Closson, Andrew Cochensparger, Logan Conrad, Noah Fricke, Lillian Goodin, Morgan Gutierrez, Jacob Hardeman, Paige Harrod, Logan Heffner, Devyn Hopkins, Ashley Huck, Gavin Hutchinson, Julia Meyer, Garrett Neth, Danielle Redman, Dawson Redman, Corbin Reynolds, Kirstynn Rowe, Lewis Schafer, Charles Spyker, Shaina Stebleton, John Williams, Shyanne Wingfield.

Grade 8: Lakin Basham, Cora Baumgartner, Taylor Brown, Dalton Calvert, Ashley Cheney, Dalton Clum, Alexandria DuVernay, Adam Gillespie, Landon Gossard, Felicity Grant, Danielle Haver, Christian Hedrick, Makinsey Helser, Savannah Howard, Jasmine Johnson, Karrie LeSure, Kassidy McKeever, Jefferson McVicker, Madison McVicker, Sydney Miller, Ella Newland, Kateland Newland, Kirstyn Pettry, Macayla Phillips, Nicholas Phillips, Victoria Rister, McKenna Roeder, Gabrielle Scott, Caitlyne Spees, Kaya Sweigart, Jacob Treglia, McKinsey Wireman, Gracie Young.

Freshmen: Savannah Anspach, Austin Bolender, Luke Brown, Josie Cotterman, Sierra Downing, Mason DuVernay, Madison Elwood, Lucas Freeman, Lee Fricke, Aundrea Hensley, Madison Houston, Abigail Kennedy, Chloe Lawrence, Grant Long, Haylee Mattevi, Abigail Musselman, Jayde Neth, Riley Newland, Megan Niemeyer, Maggie Pratt, Sofia Silone, Kaitlynn Slone, Kailee Soules, Logan Stebleton, Kaitlyn Thaxton, Adriana Waughtel, Kakota Wendel.

Sophomores: Sarah Allen, Lori Bassett, Alyssa Bowerman, Christian Burden, Schuyler Caprella, Kacy Carter, Tevin Clum, Madison Elam, Kennedy Fraunfelter, Maddison Friesner, Olivia Golden, Travis Goodin, Mya Gossard, Taylor Gutierrez, Hannah Hager, James Hunt, Amy Hunter, Alicia Lawrence, Blake Martin, Victoria McGraw, Kaitlyn McKeever, James Metzger, Eliabeth Neu, Brayden Newland, Sarah Perez, Kierstin Prater, Kayla Redman, Kassidy Reneau, Sidney Rogers-Meyers, Ariana Schmiedebusch, Corey Spees, Sawyer Stippich, Spencer Stippich, Peggy Sweigart, Brent Wilson.

Juniors: Kelsey Ball, Zane Bowerman, Katilyn Calvert, Lucas Coon, Jessica Copeland, Haley Fraunfelter, Parker Frey, Destiney Goble, Courtney Harris, Karlie Helms, Adriane Hensely, Emily Himsel, Desiree Howell, Madison Jacobs, Kylee Johnson, Nicholas Kaiser, Bret Ketchum, Konner Kranz, Lynzae Leffler, Megan Lotz, Austin Louth, Caley Mason, Dalton Mast, Alexis McCluer, Breanna Nestor, Morgan Niemeyer, Alexis Reed, Katelyn Richardson, Savannah Silone, Paige Swinehart, Jayci Thomas, Kylie Wyss, Morgan Zellmann.

Seniors: Izak Ackerman, Taylor Ball, Abigail Burley, Tasha Cleveland, Carleen Clum, Taylor Clum, Sydney Delgado, Kylee Dirmeyer, Sara Fraunfelter, Braden Goodwin, Kinsely Gossard, Susan Hefner, Carter Jarman, Heather Joyner, Alex Larese, Mitchell Leis, Taylor Lloyd, Kenzie Long, Kayla Neff, Alyssa Nickles, Alexis Nungester, Sydney Richardson, Audrey Rodriguez, Logan Ryan, Ashton Salyers, Jessica Schimpf, Alicianna Schmiedeubsch, Jacob Sherrick, McKenzie Smith, Shelby Stevens, Benjamin Thayer, Aubri Woods.

4.0

Grade 7: Danielle Blakeley, Chase Caprella, Maya Downing, Sydnee Golden, Aidan Neff, Kyle Newland.

Grade 8: Mallory Austin, Lauren Criblez, Alizabeth Foster, Derek Koehlinger, Olivia Lawrence, Kasey Meyer, Allyson Richardson, Faith Sealscott, Maggie Thullen, Sydney Treglia.

Freshmen: Kyra Clark, Timothy Dunn, Dalen Foster, Alexa Hawk.

Sophomores: Caleb Austin, Samantha Barton, Leah Casey, Emma Dues, Dylan Koehlinger, Benjamin Leis, Kelli Leis, Kasey Reneau, Madison Staley, Colton Truex, Kendra Webster, Austin Wingfield, Alyssa Young, Paul Yuhasz.

Juniors: Dakota Clark, Griffin Newland, Sara Plaugher, Ariel Schantz, Brock Spencer, Evan Stover.

Seniors: Emily Brennan, Miranda Dolan, Forrest Hager, Maddison Rex, Tanner Stippich, Julie Webster.

Post navigation