Quantcast


Last updated: August 22. 2013 8:45PM - 389 Views

Story Tools:

Font Size:

Social Media:

Division I



At Otsego



Upper Bracket



Feb. 19



Springfield vs Bowling Green, 6:15 p.m.



Feb. 23



Perrysburg vs. Springfield-BG winner, 6:15 p.m.



Lower Bracket



Feb. 19



Lima Senior vs. Anthony Wayne, 8 p.m.



Feb. 23



Findlay vs. Lima Senior –AW winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Perrysburg; 2. Findlay



Winners to Liberty-Benton district March 2



Division II



At Spencerville



Upper Bracket



Feb. 19



Shawnee vs. Elida, 6:15 p.m.



Feb. 23



Celina vs. Shawnee-Elida winner, , 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



St. Marys vs. Wapakoneta, 8 p.m.



Feb. 23



Bath vs. St. Marys-Wapakoneta winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Celina; 2. Bath



Winners to Paulding district on Feb 28.



At Fostoria



Upper Bracket



Feb. 23



Clyde vs. Eastwood, 8 p.m..



Lower Bracket



Feb. 20



Kenton vs. Tiffin Columbian, 7 p.m.



Feb. 23



Willard vs. Kenton-Columbian winner, 6:15 p.m.



Seeded teams: 1. Clyde; 2. Willard



Winners to Bucyrus district on Feb 28.



Division III



At Defiance



Upper Bracket



Feb. 20



Paulding vs. Delta, 6:15 p.m.



Feb. 23



Tinora vs. Paulding-Delta winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 20



Archbold vs. Liberty Center, 8 p.m.



Feb. 23



Fairview vs. Archbold-LC winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Archbold; 2. Delta



Winners to Kalida district on Feb 28.



At Bath



Upper Bracket



Feb. 20



Bluffton vs. Coldwater, 6:15 p.m.



Feb. 23



Allen East vs. Bluffton-Coldwater winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 20



Lima Central Catholic vs. Wayne Trace, 8 p.m.



Feb. 23



Ottawa-Glandorf vs. LCC-Wayne Trace winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Ottawa-Glandorf; 2. Coldwater



Winners to Kalida district on Feb 28.



Division IV



At Coldwater



Upper Bracket



Feb. 19



St. Henry vs. Marion Local, 6:15 p.m.



Feb. 23



New Knoxville vs. SH-ML winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



New Bremen vs. Minster, 8 p.m.



Feb. 23



Fort Recovery vs. New Bremen-Minster winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. New Knoxville; 2. Minster



Winners to St. Marys district on Feb 28.



At Kenton



Upper Bracket



Feb. 20



Ada vs. Ridgemont, 7 p.m.



Feb. 23



Hardin Northern vs. Ada-Ridgemont winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 23



Waynesfield-Goshen vs. Upper Scioto Valley, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Ada; 2. Waynesfield-Gos



Winners to St. Marys district on Feb 28.



At Van Wert



Upper Bracket



Feb. 19



Parkway vs. Delphos St. John’s, 6:15 p.m.



Feb. 23



Crestview vs. Parkway-DSJ winner, , 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



Spencerville vs. Jefferson, 8 p.m.



Feb. 23



Lincolnview vs. Spencerville-Jefferson winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Crestview; 2. Lincolnview



Winners to Lima Senior district on Feb 28.



At Bluffton



Upper Bracket



Feb. 19



Ottoville vs. Perry, 6:15 p.m.



Feb. 23



Columbus Grove vs. Ottoville-Perry winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



Kalida vs. Fort Jennings, 8 p.m.



Feb. 23



Continental vs. Kalida-Fort Jennings winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Ottoville; 2. Continental



Winners to Lima Senior district on Feb 28.



At Ottawa-Glandorf



Upper Bracket



Feb. 19



Miller City vs. Ayersville, 6:15 p.m.



Feb. 23



Patrick Henry vs. Miller City-Ayersville winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



Pandora-Gilboa vs. Holgate, 8 p.m.



Feb. 23



Leipsic vs. P-G vs. Holgate winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Patrick Henry; 2. Leipsic



Winners to Liberty-Benton district on Feb 28.



At Findlay



Upper Bracket



Feb. 20



Cory-Rawson vs. Arlington, 6:15 p.m.



Feb. 23



Riverdale vs. Cory-Rawson vs. Arlington winner, 6:15



Lower Bracket



Feb. 19



McComb vs. Vanlue, 8 p.m.



Feb. 23



North Baltimore vs. McComb-Vanlue winner, 8 p.m.



Seeded teams: 1. Arlington; 2. McComb



Winners to Liberty-Benton district on Feb 28. .



.



.



Comments
All user comments are subject to our Terms of Service. Users may flag inappropriate comments.
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Lima Gas Prices provided by GasBuddy.com