Shawnee Middle School


First Posted: 3/31/2015

Grade 5

Principal’s list: Justin Altenbach, Matthew Azzarello, Delaney Brinkman, Lillian Cleaves, Keaton Cooper, Delaney Dawson, Austin Fisher, Jake Fraser, Bridgette Lewis, Cole Lewis, Paige Maxwell, Katherine McMurry, Lorilei Moore, Taylor Morris, Grace Paton, Karlyn Rex, Mariah Richardson, Brianna Ridenour, Margaret Ross, Sumay Trivedi, Perri Webb.

First honors: Myles Aldrich, Myles, Peyton Andrews, Peyton, Taylor Bechtel, Anthony Best, Alayna Brown, Evan Bunke, Natalie Burgess, Nikita Camacho Harper, Evan Clayton, Jacob Clemens, Gwendolyn Conley, Hailee Conrad, Marissa Daley, Rylee Dean, Cara DeBrosse, Ethan Delgado, Noah Edwards, Ireland Fay, Genevieve Freytag, Alivia Fritchie, Jessica Gantz, Alison Giffin, Grace Green, Karrington Green, Elizabeth Hahn, Adeline Hilden, Kennedy Jensen, Tyler Jordan, Olivia Karcher, Lillian Knight, Spencer Knott, Kyler Lampton, Brevin Luna, Mallory Magula, Hannah Mangas, Collin McGue, Peyton Meredith, Ella Miller, Jacob Miller, Payton Modschiedler, Tessa Mulcahy, Madilyn Paphanchith, Colin Pasion, Elyse Perez, Ashlen Peters-Wills, Kaitlyn Phillips, Reagan Protsman, Derek Rhodes, Samantha Rosi, Jessica Sampson, Ta’Miah Sanders, Emma Schumann, Ty Shellenbarger, Alaina Smith, Zoe Smith, Dylan Spainhower, Kyla Sprague, Caleb Steidl, Aaron Stirn, Paige Taylor, Paige Thatcher, Keegan Thompson, Alexander Todorov, Andrew Weber, Brady Wheeler, LeeQuan Williams-Rodgers.

Second honors: Matthew Baker, Lynden Bassitt, Nicholas Bean, Caden Blausey, Luke Brogee, Victoria Clow, Luke Cowan, Kaitlyn Curl, Brandon Fleming, Jenna Goodman, Tyler Griffith, Anthony Hinojosa, Ethan Howard, Adilena Howell, Cruz Hunter, Seth Jordan, Jori Kies-Everman, Aimee Kloeppel, Jenna Kohli, Ava Lockwood, Drew Market, Damion Music, Liam Nance, Austin Ramsdail, Mia Rosas, Jose Santin-Abarca, Aden Schimpf, Tessa Stahler, Madison Stayonovich, Carson Stewart, Riley Weber, Audrey Wheeler, Damian Williams, Tyler Windau, Thomas Zeigler.

Grade 6

Principal’s list: Lauren Baxter, Alecia Carpenter, Sarah Clymer, Claire Huff, Kaylen Jackson, Reed Malcolm, Logan Maxwell, Joshua Moritz, Isabella Morris, Temitope Ojo, Jenna Sawmiller, Autumn Steele, MinhDuc Tran, Ryan Zheng.

First honors: Mason Adlesh, Arabella Aebker, Zaid Ashfaq, Kira Baxter, Jarin Bertke, Jesse Bollinger, Brody Bolois, Donna Bowers, Treyvonne Bradley, Annabelle Brenneman, Mark Brown, Elijah Cox, Drake Daily, Seth Duddy, Tyson Elwer, Ashley Graham, Maggie Gray, Evan Gross, Molly Haas, Evelyn Hahn, Kaylea Hensley, Alyssa Hoffman, Sawyer Holbrook, Alaina Jackson, Carter Jensen, Rian Joyce, George Mangas, Brian Manuel, Emily Manuel, Chase Mason, Sean McElderry, Kyle McGuire, Shalon McNeal, Colton Morris, Sophia Morris, Madison Murphy, Liam Neu, Nathan Numbers, Toluwalade Onamusi, Aria Patel, Grant Ricker, Ariana Rigoni, Ricardo Rosado, Ethan Rosebeck, William Ross, Adam Russ, Landin Schumacher, Grace Sims, Morgan Smedley, Nicholas Stanley, Aimee Stocklin, Carrie Tate, Caroline Volbert, Keegan Vorhees, Brayden Ward, Jaedyn Waterman, Hanna Watt, Lydia Welker, Stormie White, Kaden Wince, Dalpha Winegardner.

Second honors: Josie Addis, Evan Anderson, Tahj Beasley, Kayla Bishop, John Briggs, Elijah Brown, Janae Citerin, Ashley Cover, Anthony Cumella, Destiny Dunifon, Anthony Fisher, Jonah Heitmeyer, Bayli Hennon, Emma Holden, Allison Hutchins, Gabriel Isbell, Colson Kennedy, Jillienne Kohler, Destanie Makin, Hannah Matthews, Jada McClendon, Ethan Meyer, Sophia Miller, Andreas Scutt, Emily Skinner, Blake Snyder, Avery Spieles, Eden Steele, Kenton Waldroup, Mackenlie Wilbanks, Samya Wright.

Grade 7

Principal’s list: Elizabeth Bockey, Molly Killough, Alexander Morrisey, Payton Parlapiano, Evan Patterson, Leah Stallkamp.

First honors: Joan Acio Alele, Aaron Allen, Abbey Ambroza, Ethan Anderson, Chikaodili Anigbogu, Noah Aregood, Joseph Azzarello, Schyler Bailey, Eileen Baker, Michael Barham, Dylan Beach, Harley Beaulieu, Jillian Belton, Cody Best, Aaron Brown, Hope Brown, Kaitlin Brunner, Emily Bryan, Jordan Burke, Benjamin Curl, Morgan DeLashmutt, Rece Diehl, Madison Downing, Caleb Dugan, Trent Fairburn, Dylan Felter, Kelsey Fischbach, Fiona Flower, John Fraser, Solomon Goodin, David Han, Ryan Hefner, Graciann Hicks, Carter Hites, Lance Howard, Jeffrey Hunt, Mya Hunter, Alyssa Ketcham, Austin Lewis, Alexis Marshall, Kaylee McGue, Preston Meiring, Emily Miller, Garret Miller, Madison Modschiedler, Colten Moots, Breonna Myers, Alyssa Northup, Isabella Pasion, Krish Patel, Hannah Paton, Howard Perkins, Mackenzie Peterman, Madison Peterman, Justyn Rex, Madisyn Rex, Dylan Rigoni, McCartney Robinson, Ximena Santin-Abarca, Carter Schaaf, Lauren Schaub, Kayla Seitz, Elizabeth Shelton, Megan Sherrick, Trinity Soria, Celia Spieles, Tate Stewart, Morgan Taviano, Reagan Thornton, Joel Timmermeister, Casey Ulrick, Alotus Wei, Peyton Wilson, Caden Zeltner.

Second honors: Kelly Armentrout, Gage Baxter, Matthew Bean, Jason Bennett, Ashley Birkemeier, Owen Burgess, Katie Clark, JaeQuin Constanty, Kaelynn Coulter, Kaleb Egri, Aaliyah Fowler, Trinity Gearing, Elijah Gould, Ashlee Harmon, Tessa Jordan, Alanis Ladicks, Jonathan Lesinski, Gavin Looney, Andrew Martin, Madilyn Mason, Caroline Mikesell, Trever Miller, Colin Potts, William Roberson, Javier Romo, Michaela Rutter, Charles Sargent, Owen Schoonover, Tyreia Thompson.

Grade 8

Principal’s list: Matthew Ayers, Willow Cox, Kyrstin Kauchak, Ryan McGuire, Megan Nicholson, Sanjana Rajasekaran, Thapthida Southibounnorath, David Stirn, Anduc Tran, Gabriel Williams.

First honors: Abel Aebker, Dayle Aldrich, Morgan Altenbach, Gabriella Anike, Amer Anouti, Ella Atkinson, Justin Behnke, Allison Boone, Taylor Burgess, Joseph Carver, Kaitlyn Clark, Chloe Conley, Cooper Conley, Kale Ebling, Bethany Ellett, Rachel Ennis, Caleb Fisher, Christian Ford, Jeanna Fullom, Blake Gemlick, Madison Gendreau, Laken George, Abbigayle Gillen, Amber Greeley, Anne Hardy, Barbara Hayes, Jacob Hirschfeld, Maria Ingaramo, Elizabeth Inlow, Elyse Kelley, Wesley Lambert, Grace Lewis, Cody Lundy, Jacob Magula, Lauren Mayers, Koby McGuire, Madeline Meyer, Dalton Miller, Tahler Modschiedler, Grace O’Connor, Ayodele Ojo, Kimberly Okuly, Sheridan O’Neal, Austin Poll, Madyson Reed, Grace Rhodes, Brandon Roberts, Maddison Rumbaugh, Rachel Russ, Ethan Taylor, Emma Tippie, Conner Tone, Geoffrey Treece, Janna Truesdale, Marcus VanMeter, Eric Warnock, Gavin Wolff, Jacob Ziccardi, Grace Zickafoose.

Second honors: Mark Adams, Clayton Adlesh, Ian Baker, Madison Behnke, Gavin Brown, Devon Casler, Olivia Clark, Jacob Cowan, Rylee Craig, Tristan Dawson, Garrett DeMoss, Mariah Godsey, Sierra Henderson, Rachel Hooker, Abigail Inglis, Mychal Jones, Riley McDermitt, Kylee Modica, Haley Mulcahy, Olivia Musser, Sara Pescosolido, Alexander Phillips, Carter Putnam, Kory Rehling, Kerri Roberson, Johannes Scutt, Brianna Snider, Josiah Southibounnorath, Morgan Stumbaugh, Madison Taylor, Cierra Thompson, Kylee Thompson, Dylan Twining, Noelle Webb, Mackenzie Winters.

RECOMMENDED FOR YOU